Nyle DiMarco, Koronavirüse Yakalandığını Düşünse De Diğerlerine Yardımcı Olmak İçin Test Yaptırmayacağını Açıkladı

 Nyle DiMarco, Koronavirüse Yakalandığını Düşünse De Diğerlerine Yardımcı Olmak İçin Test Yaptırmayacağını  Açıkladı
Digiqole ad

Nyle DiMarco, koronavirüs testi yaptırmayı reddetti.

Hem America’s Next Top Model, hem de Dancing With The Stars’ın galibi ünlü model, Instagram üzerinden bir test kitine sahip olmasına izin verildiğini ancak semptomları göstermesine rağmen kiti kullanmamaya karar verdiğini açıkladı.

Paylaştığı videoda,

“Gerçekten çok hastaydım ama şimdi iyileşme aşamasındayım. Koronavirüse yakalanmış olma ihtimalim çok yüksek. Test kitine sahibim fakat test yapmak istemiyorum,” şeklinde altyazı ekledi. “Hastaların bu kite kendisinden daha çok ihtiyacı olduğunu,” da belirtti.

Nyle, 48 saat boyunca “ateş, titreme, boğaz ağrısı, hafif öksürük, tat veya koku alamama,” gibi semptomları olduğunu söyledi. Bu semptomların hepsi koronavirüse işaret etmektedir.

Nyle şimdi iyileşmiş olsa da daha fazla risk altında olanlar için test edilmelerinin önemini vurguladı.

“Sık bir şekilde yapılan testler, Güney Kore’de olduğu gibi koronavirüsü kontrol altına almak için çok önemli bir rol oynadı. Mükemmel bir dünyada yaşıyor olsaydık test olurdum. Maalesef ABD’de yeterli sayıda test kiti bulunmuyor. Eğer sağlıklıysanız ve solunum sıkıntınız yoksa, test edilmeye sizden daha çok ihtiyaç duyan hastaları göz önünde bulundurmanızı isterim.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

28 Paylaşımlar
Paylaş28
Tweetle
Paylaş
Pin