fbpx   .  

O ‘Nefret’ Türkiye!

Günlerdir yine üzerinde düşündüğüm, hatta haftalardır yazmak istediğim bir yazı bu. Şimdi yine nasıl başlamalı, bu yazıyı nasıl toplamalı bilemiyorum. Sanıyorum yazdıkça su yolunu bulacak, akıp gidecek. Dün Facebook üzerinden intihar eden genç bir çocuğun videosunu bende izledim. Ama böylesine derin, sarsıcı, üzücü, şok edici bir şeye şahitlik etmek, izlemek, kanımı dondurdu, beni yıktı, sarstı. Fakat yıl 2016, ve bizim geldiğimiz noktada (keşke gelmeseydik bu nokta neresi ise!) bu gencin hakkında ‘Acaba neler yaşadı ki bu duruma geldi? gencecik bir insan kendi canına kıymayı düşünecek, ve bunu gerçekleştirecek kadar, ne yaşamış olabilir? hele ki yaşı bu kadar küçükken..’ diye düşünmek yerine, kendimi inanılmaz bir şeye yeniden şahitlik ederken buluyorum! arkadaşlar BİZE NE OLUYOR?! biri yardım edebilir mi?! YALVARIRIM! bu üzücü, sarsıcı videonun altına gelen yorumlardan bahsediyorum! Aman YARABBİM!!!! nasıl hakaretler, nasıl küfürler, nasıl eğlenmeler, gülmeler, dalga geçmeler! aklınızın alamayacağı daha neler neler! iniyorum, indikçe iniyorum, BİTMİYOR! gözlerime inanamıyorum, hepsi ÇOCUK! hepsi GENÇ! ama NEDEN!? diyorum??? niye bu NEFRET! diyorum. Sonra yine okumaya devam ediyorum, ve artık farkındasınız dimi? ölen o gencecik çocuğu unuttum bile! artık o GİTTİ! ben yorumlardayım. Ağzım açık, kanım yine donmuş, hani böyle kalırsınız ya, işte aynen öyleyim…

 

Bitti mi sandınız!? yok yok.. henüz daha bitmedi, Türkiye NEFRET kusmaya devam ediyor! Aleyna Tilki 16 yaşında, yabancı dil bilen, okuluna giden bir lise öğrencisi, daha önce Yetenek Sizsiniz yarışmasına katılmış, ve seneler sonra Emrah Karaduman ile birlikte Cevapsız Çınlama ile karşımıza çıktı. Ben kendisini ilk dinlediğimde ve izlediğimde, aynen şöyle dedim ‘Oh be!’ neden biliyor musunuz? çünkü Aleyna gibi yeni, enerjisi yüksek, genç bir vokale ihtiyacımız var, yok mu? e be kardeşim, e be canlarım, e be dostlarım siz değil misiniz Justin Bieber’ı daha 12/13 yaşında sahneye çıktığında, deliler gibi alkışlayıp, ağzınızdan salya fışkırtan, siz değil misiniz Miley Cyrus için yanıp tutuşan, Britney Spears, Christina Aguilera ve daha bu liste uzar gider. Peki şimdi ne değişti soruyorum?? yani yabancı biri olduğu zaman ‘Of be harika, muhteşem, olay’ ama Türk kızı çıkıp yapınca, yerden yere vur! söylemediğin lafı bırakma! oldu mu şimdi? geçtiğimiz ay, yani sanıyorum olmuştur en az 2/3 haftası, Twitter’a bakıyorum, en çok Tweet atılan başlıklarda #ÇokçirkinsinAleyna başlığını görüyorum, sonra yine yazılanlara kalıyorum. Yine NEFRET söylemleri, inanır mısınız ağzınıza belkide hiç almayacağınız, bilmediğiniz, alamayacağınız KÜFÜRLER, HAKARETLER bitmiyor! bunları yazanlar ise GENÇ ‘ler. Bayılıyoruz insanlara hakaret etmeye, küfür etmeye, eleştirmeye, yermeye, ‘İğrençsin, kötüsün, berbatsın’ demeye, tek sevdiğimiz şey sanki bu! başka asla bir derdimiz yok, hayatımız yok, işimiz gücümüz, okulumuz yok, geçiyoruz bilgisayar başına ver Allah ver! önümüze kim çıkarsa! kim gelirse…

 

 

Özetle şimdi biz nereye gidiyoruz? bize neler oluyor? yani biri bu nefretimizin, GENÇ’lerimizin, bu denli KISKANÇLIK denizinde boğulma sebebinin, MUTSUZLUĞUMUZUN nedenini açıklayabilir mi? Aileler bu konunun neresinde derseniz, en tepesinde! başında! yani bu sosyal çürümeye bir son veremezsek, yakında umut ile beklediğimiz bir nesil kalmayabilir, sakın ‘Amaan abartma demeyin’ inanın bana yorumları okuyanlar bana katılacak, ben ‘Klavye kahramanı’ olanlardan bahsetmiyorum, hatta onları hasret ile arıyorum! onlar bu tarz insanların yanında inanın çok sempatik, iyi kaldı, kalıyor. Ama bu NEFRET kusanlar için acilen bir şey yapılsa keşke. Topluca uzaya falan fırlatılsalar, daha fazla OKSİJEN için bize yer kalsa?

Aleyna’ya..

Müzik sektörünün, senin gibi yetenekli birine nasıl ihtiyacı vardı bir bilsen, yaptığın her şey sana yakışıyor Aleynacım. Sakın üzme kendini, bunlara gül geç, biz neler gördük gül gül öldük! ‘Namus’ ‘Seksilik’ yarım tişört ile olsaydı ohooo! bizi de affet, bilirsin KISKANÇLIK damarlarımızdan akıyor oluk oluk. Emrah Karaduman ve tüm ekibin emeğine sağlık, yeni şarkını ve videonu sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.