fbpx   .  

Öğretmenden Çocuklara Şok Soru Müslüman ve Eşcinsellerin Yanında ‘Rahat’ Mısınız?!

Öğretmen, verdiği ödev yüzünden işinden kovuldu.

Florida’da bir öğretmen, orta okul öğrencilerine siyahilerin, Müslümanların ve gaylerin yanında rahat olup olmadığını sorduğu için işten atıldı.

 

Yeni göreve başlayan öğretmen, öğrencilerine varsayılan durumlardaki rahatlık seviyelerini derecelendirmelerini istediği bir ödev verdi.

Florida’daki Fox Chapel Orta Okulu öğrencilerinin ödevinde, öğrencilerin verilen senaryoları “tamamen rahatım” seçeneğinden “hiç rahat değilim” seçeneğine derecelendirmeleri istendi.

 

“Bir arkadaşın seni gay bara davet ediyor” varsayılan durumlardan biriydi ve bir diğeri de “Sokakta bir grup siyahi erkek sana doğru yürüyor.” durumuydu.

Çocuklara sorulan sorulardan biri “Bir arkadaşının gay bara davet etmesi” durumunda rahat olup olmadığıydı.

Bir diğer durum ise şöyleydi: “Uçakta yanında oturan genç adam, Arap.”

Veliler ve çocuklar, ödevin “kırıcı” ve “ırkçı” olduğunu söyleyerek okula şikayette bulundu.

WPTV haberine göre, 12 yaşındaki bir öğrenci, Tori Drews şöyle dedi: “Bence çok uygunsuzdu. Bazı soruların ırkçı olduğunu düşündüm. Bazılarının da cinsiyetçi olduğunu düşündüm.”

Drews’in annesi Jennie Block, “Sokakta bir grup siyahi erkeğin sana doğru yürüdüğünü görsen ne kadar rahat olursun?’ Bu tamamen uygunsuz. Hiçbir şekilde, ne olursa olsun, bir çocuğa sorulacak soru değil.”

Block’a göre, öğretmen sınıfın bu ödevi aileleri ile paylaşmalarından vazgeçirmeye çalıştı: “Çocuklar, bunu aileleri ile paylaşıp paylaşamayacaklarını sormuş. Şöyle demiş, ‘Hayır. Annenize göstermeyin. Eve götürmeyin. Kağıtları geri alacağım.’”

Hala deneme süresinde olan öğretmen, bu hafta işinden kovuldu.

Görünüşe göre ödev, çocukların önyargıların farkına varmasını, azınlık grupları ve diğer kültürleri kabul etmesini amaçlayarak yapıldı.

Okulun sözcüsü: “Bu ödev, hiçbir şekilde uygun eğitsel materyal standardını karşılamıyor.”

Mart ayında, bir grup Müslüman aile, gay anaokulu öğretmeninin kovulması için kampanya başlatmıştı.

http://gmag.com.tr/bir-cocuk-yuvasi-gay-ogretmeni-protesto-eden-aileleri-kovdu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.