fbpx   .  

“Okullarda Eşcinsel İlişkiler de Öğretilsin”

Birleşik Krallık’ın en büyük öğretmen sendikası NUT, genel seçim sonrası eşcinsel ilişkilerin de zorunlu eğitim kapsamında öğretilmesi gerektiği tavsiyesinde bulundu.

Birleşik Krallık’ın en büyük öğretmen sendikası NUT, dün yaptığı konferansta, 7 Mayıs genel seçimi sonrası oluşacak hükümetin okullarda cinselliğin tartışılabileceği bir ortam yaratması gerektiğini açıkladı.
Konferansta okulların, öğrencilere ve çalışanlara homofobi, bifobi ve transfobiden uzak, pozitif bir eğitim deneyimi sunması gerektiğinin altı çizildi.

“Yeni hükümetin, okullarda yerleşmiş homofobi, bifobi ve transfobiyle mücadele etmesini ve 21. yüzyıla uygun bir şekilde, cinsellik ve toplumsal cinsiyet konularında pozitif bir anlayış ortamı yaratmasını talep ediyoruz,” denilen tavsiye kararında hem öğrencilerin, hem de öğretmenlerin önyargı korkusu yaşamadan cinsel yönelim ya da cinsiyet kimliklerini paylaşabilmesi için adımlar atılması gerektiği belirtildi.

 

NUT, 20-21 Haziran 2015 tarihlerinde LGBT Öğretmenler Konferansı düzenleyerek LGBT eşitliği, eğitim ve çalışma hayatı gibi konuları ele alacak.

Kaos GL

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.