Onur Ayı’nda Netflix’te İzleyebileceğiniz 17 Kuir Film

 Onur Ayı’nda Netflix’te İzleyebileceğiniz 17 Kuir Film
Digiqole ad

1- God’s Own Country

Bir çok ödül kazanan filmin, Rotten Tomatoes puanı %99. Hikaye, Rumen bir göçmen işçinin gelmesiyle hayatı değişen Yorkshire’deki genç bir çiftçinin hayatını anlatıyor.

2- The Way He Looks

Film, yeni bir sınıf arkadaşının gelmesiyle hayatı tamamen değişen kör bir gencin hikayesini anlatıyor.

3- Holding the Man

1970’ler Avustralya’sını anlatan film, birbirlerine aşık olan ve 15 yıllık ilişkilerinin akışı boyunca sayısız engelleri alt eden iki gencin hayatını belgeliyor.

4- Those People

Genç bir Manhattanlı ressam, uzun zamandır devam eden gizli hisler beslediği olgun bir erkeğe aşık olduğunda yaşam hedeflerini sorgulamaya başlıyor.

5- Handsome Devil

Babasının zorlamasıyla şehrin dışındaki bir yatılı okula giden Ned, hayalini kurduğu şaşalı hayata bir türlü kavuşamaz. Tek dileği müzik ve diğer sanatsal alanlarda kişisel gelişimini tamamlamaktır. Okulda müzik ile ilgili her hangi bir alan bulamayan Ned, kırmızıya boyadığı saçıyla tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Yattığı odada yeni bir arkadaş edinen Ned’in bundan sonraki dert ortağı Conor adında zeki, başarılı ve karizmatik bir genç delikanlıdır. Her ikisi de hayata küsmüş ve hayallerinden epeyi uzakta birer gençlerdir. Bundan sonraki yaşamlarında birlikte hareket edecek ve güç birliğiyle haklarındaki alaycı tavırlara göğüs gereceklerdir.

6- 4th Man Out

Filmde, kahramanın, “son derece heteroseksüel” en iyi arkadaşlarının cinselliğini kabul etmeleri kısa sürer, ama sonunda, doğru erkeği bulmasında yardımcı olmaya karar verirler.

7- Eastsiders

Eleştirel beğeni kazanan film, çokaşklılık da dahil olmak üzere kuir kimliğinin çeşitli yönlerini keşfederken, sevgi dolu bir eşcinsel çiftin hikayesini anlatıyor.

8- G. B. F

Tanner okuldaki tek eşcinsel erkektir ve üç kız onun en iyi arkadaşı olmak için birbirleriyle savaşır.

9- The 10-Year Plan

Sonsuza kadar yalnız kalmaktan korkan iki arkadaş hepimizin yaptığı şeyi yapar. 10 yıl sonra evlenmemiş olurlarsa evlenmeye karar veriyorlar. On yıl geçiyor ve şimdi iki erkek, evliliğe başlamaya hazır olduklarından emin değiller.

10- Naomi and Ely’s No Kiss List

Naomi ve eşcinsel Ely, çocukluklarından beri en iyi arkadaşlardı ama ikisi de aynı erkeğe aşık olduklarında, aralarındaki ilişki karmaşıklaşmaya başlıyor.

11- Black Bird

Eşcinsel olduğunu fark ettikten sonra, güneyli bir genç, dindar olan annesine ve kendi inancına ihanet edeceğinden korkarak, cinselliği ile başa çıkmaya çalışır.

12- Lovesong

En iyi arkadaşlar Sarah ve Mindy bir yolculuğa çıkarken beklenmedik bir anı paylaşıyorlar ve yıllar sonra, bir düğün öncesi yeniden bağlanmaları ile mücadele ediyorlar.

13- Carol

Modern, lezbiyen kült filmi; Cate Blanchett, Rooney Mara ve Sarah Paulson gibi yıldızlarla dolu bir kadroya sahip.

14- Sense8

Sense8’in merakla beklenen iki saatlik finali Netflix’e 8 Haziran’a geliyor.

15- Margarita With A Strow

Beyin felci geçirmiş bir Hintli kadın New York’ta çalışmaya karar verir. Hayatı, kör bir kadın aktivistle ilişki kurmaya başladığında değişir.

16- Esteros

Ayrılmalarından on yıl sonra, iki çocukluk arkadaşı, birbirleriyle olan karşılıklı çekiminin solmadığını keşfeder ve yeniden bağlanır.

17- Blue Is The Warmest Color

Ana akım filmlerdeki en uzun lezbiyen seks sahnelerinden birine sahip olduğu bilinen üç saatlik dramada asla sıkıcı bir an yok.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

25 Paylaşımlar
Paylaş25
Tweetle
Paylaş
Pin