Editörün Seçtikleri

Onur Yürüyüşlerinde Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

GMag
Yazar: GMag

Haziran ayı Pride Ayı. Bu da demek oluyor ki bir çok şehirde gerçekleşen/gerçekleşecek olan bir çok Onur Yürüyüşleri var. Bu etkinlikler esnasında yapılması ve yapılmaması gereken şeyleri sizlere bir hatırlatalım dedik.

1- Arkadaşlarınızı davet etmek  

Ne kadar çok insan, o kadar iyi. Ne kadar çok insan, o kadar eğlence!

2- Alkollü araç kullanmak X

Hiç ama hiç bir şey sizin canınızdan kıymetli değil. Gerekirse toplu taşıma veya taksi kullanın, ancak alkollüyken araç kullanmayın.

3- Yeni insanlarla tanışmak 

Onur Yürüyüşleri birbirinden farklı insanların bir araya gelmesini sağlıyor. Rahat bölgenizden çıkmaktan çekinmeyin ve yeni insanlarla tanışın. Kim bilir belki de olası en yakın arkadaşınız o kalabalığın içinde sizinle tanışmayı bekliyor.

4- Sağlığınızı riske atmak X

Vücudunuzu susuz bırakmayın, rahatsızlık verecek kadar içki içmeyin, yeni tanıştığınız biriyle bir şeyler yaşamayı planlıyorsanız önlemlerinizi aldığınızdan emin olun.

5- Fotoğraf çekmek 

Onur Yürüyüşlerindeki anılarınızı dünyayla paylaşmak çok eğlenceli ve güzel olmaz mı?

6- Suç işlemek X

Onur Yürüyüşlerine nerede katılacağınız, katılacağınız ülkenin/eyaletin kuralları önemli bir etken; her ne olursa olsun suç işlememeye çalışın.

7- Yeni bir şeyler denemek 

Böylesine yeniliklere açık bir etkinlik, sizin yeni şeyler denemeniz için harika bir fırsat olacaktır.

8- Nefret beslemek X

Her ne kadar LGBT toplumu nefrete karşı savaşsa da, kendi içimizde de nefretle yüzleşmek zorunda kalabiliyoruz. Ancak her ne olursa olsun, Onur Yürüyüşlerinde nefrete yer yoktur.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

44 Paylaşımlar
Paylaş44
Tweetle
Paylaş
Pin