fbpx   .  

Oscar’ın En Dokunaklı Konuşması

Eşcinsel matematik hadisi Alan Turing’in yaşamını konu eden The Imitation Game filmi “En İyi Uyarlama Senaryo” kategorisinde Oscar sahibi oldu.

87. Oscar Ödül Töreni’nin en önem taşıyan ödül kabul konuşmasını yapan isim ise senaryoyu kaleme alan Graham Moore oldu.

 

Graham Moore, ergenlik döneminde kendisinin de intihara kayabilecek bir genç olduğunu belirterek sahip olduğu ödülün kendisi için ne kadar önemli olduğunu dile getirdi. Moore konuşmasına “Alan Turing benim gibi ödül alamadı ve ne yazık ki sizlerin bu ödülü coşkuyla karşılayan yüzlerinizi göremedi. Bu hayatımda duyduğum en büyük haksızlıktır” şeklinde konuştu.

Moore konuşmasına şu şekilde devam etti “Bu anımı kendisini garip hisseden kız ya da erkek çocuklara adıyorum. Evet tuhafsın, tuhaf ve farklı kalmalısın.”

 

Moore’un Buzzfeed’e verdiği açıklamada eşcinsel olmadığını ancak bu “farklı olma” meselesinin kendisini Alan Turing’in yaşam hikayesine paydaş olmaya çektiğini açıklamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.