Paris’in Yeni Tanıtım Filminde ‘Eşcinseller’ Hariç Herkes Öpüştü!

 Paris’in Yeni Tanıtım Filminde ‘Eşcinseller’ Hariç Herkes Öpüştü!
Digiqole ad

Kenti tanıtmak için çekilen videoda eşcinsel çiftler hariç herkesin öpüşmesi tepki çekti.

 

Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo 2015 yılından bu yana çok hırpalanan ve terörist saldırılarının merkezi haline gelen Paris şehrini tanıtmak için yeni bir video hazırlattı. Fransa’nın başkenti, Avrupa’nın gözbebeği Paris’e yeniden turist çekmek isteyen Hidalgo, tanıtım videosunu 23 Eylül perşembe günü yayına verdi.

 

Yönetmen Jalil Lespert tarafından dört farklı formatta çekilen Paris tanıtım filminin müziğini ise Yves Saint Laurent filminin de müziklerini yapan Pierre Niney hazırladı.

 

Turist sayısının azalmasıyla sefer sayısı düşen ulusal havayolu şirketi Air France ile reklam şirketi JCDecaux ve parfüm üreticisi Dior ’un mali destek verdiği tanıtım filmlerinde, Louvre müzesi Grand Palais, Champs-Elysees meydanı Sacre-Cœur ve Eiffel Kulesi ile kentin diğer turistik bölgeleri tanıtılıyor.

 

Buraya kadar her şey güzel, lakin tanıtım filmini izleyenler, özellikle LGBT bireyleri ve dernekleri, bütün düzcinsel çiftlerin öpüştüğünü, fakat tanıtım filminde sadece bir karede görülen gay çiftin öpüşmediğini, bu algının çok yanlış olduğunu sert bir dille eleştirdi. Tanıtım filminde yolda yürüyen çift, sadece birbirlerine bakarak gülüyorlar.

 

‘Dünyanın en önemli ‘aşk’ şehirlerinden biri olan Paris, fakat içerisinde eşcinsellere yer yok!’ İşte bu tarz tepkilerin odağında olan Hidalgo, basın toplantısında yaptığı açıklamada, ‘’Bu tanıtım filmleriyle kentte canlı ve dinamik yaşamın eskisi gibi devam ettiği mesajını bütün dünyaya vermek istediklerini, ayırım yapmadıklarını’’ ifade etti.

 

Bu cevap sizi ne kadar tatmin eder bilemeyiz ama, siz en iyisi tanıtım filmini izleyin, öyle karar verin.

https://youtu.be/JnxDN5Bh4rA

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin