fbpx   .  

Pfizer Türkiye’den Eşcinsel Çalışanlarına Yan Hak Ayrıcalığı

Pfizer Türkiye çalışanlarına sunduğu özel sağlık hizmetinden bundan böyle eşcinsel çalışanlarının partnerlerinin de faydalanabileceğini duyurdu.

Daha öncesinde sadece evli olan Pfizer çalışanları ve eşlerinin yararlandığı özel sağlık sigortası kapsamı genişletildi. Tüm insanlara saygı duyma, farklılıkları kucaklama prensiplerinden hareketle alınan karar dahilinde, şirkette çalışan eşcinsel çalışanların partnerleri de özel sağlık hizmetinden faydalanabilecek. Uygulama ile Pfizer çalışanları, evli olma koşulu aranmaksızın aynı veya ayrı cinsiyetteki partnerlerini özel sağlık sigortası kapsamına alabilecekler.

İnsan kaynakları tarafında Türkiye’deki bir ilk niteliği taşıyan uygulama, eşcinsel çalışanların kendilerini özgürce ifade edebilmeleri açısından önemli olarak değerlendirilirken, Pfizer’ın işveren markası iletişimi kapsamında globalde de yürüttüğü cinsiyet eşitliğini iletişimini destekliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.