Premier Lig’de Sadece 7 Tane Gay Futbolcu Var!

 Premier Lig’de Sadece 7 Tane Gay Futbolcu Var!
Digiqole ad

Justin Fashanu’nun yeğeni Amal Fashanu “Futbol dünyası gay erkekler için çok karanlık.” dedi.

1990 yılında gay olduğunu açıklayan ilk futbolcu Justin Fashanu, 1998 yılında intihar ettiğinden beri aradan uzun zaman geçti. Fakat Fashanu’nun yeğeni bu konuda ilerleme yapılmadığına dikkat çekerek, günümüzde profesyonel futbol oynayan sadece 7 gay futbolcu olduğu iddia etti.

Amal Fashanu, BBC Radio Five Live’da yaptığı konuşmada, ‘Bildiğim kadarıyla şu an 7 futbolcu var. Ama detayları paylaşıp onlar adına açıklama yapmayı istemiyorum, bunu asla yapmam.” dedi.

“Onlara açılmaları için yardım ederek destek olmak istiyorum. Bunu yapamıyorum çünkü futbol dünyası gayler için gerçekten çok karanlık, onların içinde bulunduğu durumu hayal bile edemiyorum” diye ekledi.

Amerika’da Major League’de oynayan, Los Angeles Galaxy futbolcusu Robbie Rogers şu an gay olduğunu açıklayan tek futbolcu. 2013’de açılan ve daha sonra emekliye ayrılan Rogers, herhangi bir olay yaşamadan spora tekrar döndü.

Emekliye ayrıldıktan sonra gay olduğunu söyleyen bir çok futbolcu olmasına rağmen günümüzde üst düzey liglerde oynayan ve açık olan hiçbir gay futbolcu yok.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin