Pulse Bar Saldırısının Otopsi Raporu Yayınlandı

 Pulse Bar Saldırısının Otopsi Raporu Yayınlandı
Digiqole ad

Tıbbi muayene sonrasında rapor, Pulse Bar’da 49 kişiyi öldüren Omar Mateen’in ölmeden önce polis tarafından 8 kere vurulduğunu gösteriyor.

Orlando Sentinel’de polisin detaylı raporlarına göre 150 kez ateş açıldı. 05.17’de Mateen’e “Yere yat” emri verildiPolis tarafından ateş açılmasıyla Mateen baş, göğüs, karın, baldır, ayak ve ayak başparmağından vuruldu. Sentinel raporlarına göre tüm vücudu yaralar, çizikler, morluklarla doluydu.

Raporda Mateen’in travma geçirdiği söylenmiyor fakat kurşunlar tüm vücudunun içinden geçti.Rapor Mateen’in polisle karşı karşıya çatışma sırasında merminin büyük olasılıkla vücuduna girip çıktığını gösteriyor.

49 kişinin öldürüldüğü ve 53 kişinin yaralandığı Orlando’da bulunan Pulse gay barda bir kişinin silahlı saldırıda bulunmasıyla nefret suçu işlenmişti. Omar Mateen’in silahlı saldırısını IŞİD üstlendi. Kurbanların çoğunun Latin olduğu biliniyor.

pulse1-1

Açıklama yapan Başkan Obama homofobik nefret suçu saldırı kurbanları için yas tuttu ve silah satışı için kısıtlamalar gelmesi gerektiğinin çağrısında bulundu.Buna karşılık, Cumhuriyetçi adayı Donald Trump açıklamasında, Obama’nın İslam’a karşı miting yapmadığı için istifa etmesi gerektiğini söyledi.

IŞİD saldırısı Amerikalı Müslüman liderler tarafından şiddetle kınandı ve siz bizim dinimizi temsil etmiyorsunuz dendi.Dünya çapında milyonlarca insan, Orlando katliamı mağdurları için dayanışma gösterdi. Orlando katliamını öven bir gönderide’’ San Diago, sıra sende’’ şeklinde tehditler paylaşıldı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin