Pulse, Belediye Tarafından Alınıp Anıt Yapılabilir

 Pulse, Belediye Tarafından Alınıp Anıt Yapılabilir

ORLANDO, FL – JULY 22: Democratic presidential candidate former Secretary of State Hillary Clinton leaves floweres at a memorial outside of the Pulse nightclub where 49 people were shot and killed by a gunman in June on July 22, 2016 in Orlando, Florida. With three days to go until the Democratic National Convention, Hillary Clinton is campaigning in Florida. (Photo by Justin Sullivan/Getty Images)

Digiqole ad

Orlando Belediye Başkanı bu şehir Pulse gece kulübüne sahip ve bu yerdeki sürekliliği sağlamak için kalıcı anıt yaptıracak.

Florida’da bulunan kulüpte Latin gecesi düzenlenmişti. Bu sırada silahlı kişi tarafından ateş açıldı  Haziran ayında Orlando’da  gerçekleşen bu katliamda 49 kişi hayatını kaybederken, 50’den fazla kişi de yaralandı. Kurbanların çoğu LGBTİ bireylerdi.

Kulüp sahipleri başlangıçta sinyalleri yeniden açtı ve katlimın ardından sokakta bir grubun yer tutması umut vericiydi.

Kulübün sahipleri tarafından sunulan dosyalarda kulüp Pulse’un kar amacı gütmeyen bir vakıf tarafından yeniden inşa edilerek belki de insanların yeniden oturabilecekleri bir mekan haline getirilebileceği söylenmektedir.

Fakat şehrin Belediye Başkanı Buddy Dyer bunun olması için kamu mülkiyetinin alınması ve tüm yerin dönüştürülmesi gerektiğini söylemiştir.

Yerel radio WMFE sunucusu şunu söyledi:”  Bir noktada bana göre şehrin ilerlemesi için bazı tespitler yapılarak Pulse’u satın alması ve kalıcı bir anıt olarak görülmesi gerekir.”

“ Bana göre bizim mekanda değişiklik yapmadan,  zaman periyod belirlememiz ve bunun için yeterince net olmamız gerekir. Çünkü orayı ziyaret edip görmek isteyen insanlar olacak.”

“Ne olursa olsun kalıcı anıtı olduğu gibi sunmak için zamana ihtiyacımız olabilir.”

Ek olarak:” Gerçekten tüm dünyadaki insanlar ülkenin her yerinden buraya seyahat ediyor… .” Dürüst olmalıyım ki, ziyaretçiler biraz şaşırttı.

“Eğer yoğunluk az olursa bu kararı uygulayabiliriz (dönüşüm) fakat bana göre orada bir sürü hürmet edilmesi gereken insan var.”

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin