Kuir Çocuklarıyla Gurur Duyan 10 Ünlü Anne

 Kuir Çocuklarıyla Gurur Duyan 10 Ünlü Anne
Digiqole ad

Anneler Günü geldi çattı..

LGBT çocuklarını yıl boyu destekleyen annelerden söz etmek için en doğru zaman! Bu annelerin birçoğu halkın gözünde sevgi, destek ve saygıyı simgeleyen örnekler oldular; bir kısmınınsa hala çözmesi gereken sorunlar var. Durum ne olursa olsun umarız bu Anneler Günü herkese barış ve huzur getirir!

  1. Cher ve oğlu Chaz Bono

Chaz Bono değişim süreci boyunca medyaya karşı hep açık oldu ve Cher de bu süreçte duygularını açıklamaktan çekinmedi. Başlarda Chaz’ın kimliğiyle ilgili sorunlar yaşasa da o artık sevgi dolu ve destekleyici bir ebeveyn.

  1. Sally Field ve oğlı Sam Greisman

İnsan Hakları Kampanyası’nın uzun süreli destekçisi Sally Field oğlunun eşcinsel olma sürecini anlatan uzunca bir yazı hazırladı.

“Sam’in bu yolculuğunda yer almak hayatımdaki en önemli ayrıcalıktı.”

  1. Anne Rice ve oğlı Christopher Rice

Yazdığı vampir kitaplarıyla – özellikle Interview With a Vampire ile – oldukça ünlü olan Anne Rice aynı zamanda eşcinsel oğlu Christopher’ın en büyük destekçisi. Oğlu da kendisi gibi yazar olan Anne Rice LGBT’ye desteğini her fırsatta dile getiriyor. Ellen Page’in açıklamasından sonra yapılan nefret dolu yorumlara şu cevabı vermişti: “Daha fazla Hristiyanlık altına saklanıp nefret söyleminde bulunanlara anlayış göstermeyeceğim. “

  1. Barbra Streisand ve oğlu Jason Gould

Barbra ve eşcinsel oğlu o kadar yakınlar ki 2014’de birlikte şarkı bile kaydettiler! “How Deep Is The Ocean”ı söyleyen ikili birlikte iş yapmaktan da oldukça keyif alıyor.

  1. Gloria Vanderbilt ve oğlu Anderson Cooper

Anderson Cooper gerçekten de modacı Gloria Vanderbilt’in oğlu, ve evet ikisi de oldukça ünlü. Gloria oğluna ve evlilliğine destek olmakla kalmıyor, aynı zamanda bir an önce çocuk sahibi olmalarını bekliyor!

  1. Cybill Shepherd ve kızları Clementine Ford ve Ariel Oppehnheim

Cybill Shepherd kızları Clementine ve Ariel ile queer çocuklar yarışmasını kazanan kişi oldu! Clementine kendini biseksüel olarak Ariel ise lezbiyen olarak tanımlıyor. İki kardeş anneleriyle oldukça yakın, birbirlerine sevgi ve saygıdansa ödün vermiyorlar.

  1. Alice Walker ve kızı Rebecca Walker

The Color Purple yazarı ve feminist Alice Walker(ki kendisi queer) ve onun biseksüel kızı Rebecca karışık bir ilişkiye sahip. Rebecca yazdığı bir yazıda tartışmalarının bir gün uzlaşma umudu ile kapandığını söylemişti. Umarız onlar için her şey güzel olur!

  1. Amber Heard ve üvey kızı Lily-Rose Depp

Lily-Rose Depp henüz  cinsel yönelimiyle ilgili resmi bir açıklama yapmamış olsa da, o ve biseksüel üvey annesi Amber Heard’ün fikirleri birbirine oldukça yakın.

  1. Kim Basinger ve kızı Ireland Baldwin

Alec Baldwin ve Kim Basinger’ın kızı Ireland Baldwin, ki kendisi de henüz cinsel yönelimini açıklamış değil, Angel Haze ile bir ilişkiden yeni çıktı. Ailesi kızlarını her yönüyle kabul etmiş görünüyor ve Ireland da annesinin Oscar alışını Instagram’dan kutlayan ilk kişi olmuştu. Ailenin yerini ne tutabilir?

  1. Trish Cyrus ve kızı Miley

Miley Cyrus kendisini panseksüel olarak tanımlıyor ve annesi  Tish ile oldukça yakın arkadaşlar. Hatta Miley geçen günlerde “ateşli” ve “özverili” annesinin fotoğrafını Instagram’a koydu, çünkü her gün Anneler Günü olabilir!

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin