Rami Malek, Yeni Queen Biyografi Filminde Korkutucu Şekilde Freddie Mercury’ye Benziyor!

 Rami Malek, Yeni Queen Biyografi Filminde Korkutucu Şekilde Freddie Mercury’ye Benziyor!
Digiqole ad

20th Century Fox, yaklaşan biyografik film Bohemian Rhapsody’de, Queen’in ölen solisti Freddie Mercury’yi canlandıran Rami Malek’in sonunda uzun zamandır beklenen fotoğraflarını yayınladı.

Bir fotoğrafta Malek’in Mercury’si, dar kırmızı bir tişört, deri ceket ve pilot güneş gözlükleriyle görülürken Brian May (Gwilym Lee tarafından canlandırılıyor) arkasında yürürken görülebiliyor. Başka bir fotoğrafta Mercury grup arkadaşları May ve John Deacon (Joseph Mazzello) ile baterist Roger Taylor (Ben Hardy) ile birlikte.

Tarihe uygun kullanılan fotoğraflara bakınca bahsedilen sahnenin grubun Londra’daki Wembley Stadyumu’nda 1985’te verdiği Live Aid konserinden olduğu anlaşılıyor.

Filmi Dexter Fletcher yönetiyor ve diğer rollerde Lucy Boynton, Tom Hollander, Aiden Gillen oynuyor.

Justin Haythe ve Anthony McCarten tarafından yazılan Bohemian Rhapsody, Queen’in üne kavuşmasını, ikonik diskografilerinin yaratılışını ve Mercury’nin hayat tarzının kontrolden çıkıp neredeyse kariyerlerine mal oluşunu gösterecek.

Film, Mercury’nin HIV ve AIDS’le olan mücadelesine ışık tutarken utangaç davranmayacak.

Stüdyo, Mr. Robot’un yıldızının efsanevi şarkıcıyı canlandırdığı fotoğrafları Eylül 2017’de yayınlamıştı ama o zamandan beri durumlar biraz sessizdi. Malek şöyle konuştu:

“Bu rolü aldığımda ‘Aman Tanrım, bu kariyer tanımlayıcı bir performans olabilir.’ diye düşündüm. İki dakika sonra ise bunun aynı zamanda bir kariyer katili olabileceği de aklıma geldi.”

Bohemian Rhapsody, yapımcı May’in söylediğine göre yaklaşık 10 yıldır düşünülüyordu. Sonunda film gerçekleşirken, eski grup arkadaşlarının portresini adaletli bir şekilde çektiklerinden emin.

“Hakkında çok konuşamam. Yaklaşık 10 yıldır filmi başlatmaya çalışıyoruz. Roger ve ben -belli bir aşamaya kadar isteğimize karşı şekilde- tüm bu zamandır havada kalmıştık. Ama sonunda doğru senaryoya ve doğru yönetmene sahip olduğumuz bir duruma geldik. Tek bir şansımız olduğunu biliyoruz ve eğer biz yapmazsak başkası daha kötü bir şekilde yapacak. Hiçbir şeyden -Freddie’nin hiçbir yönünden- kaçınmadan yapacağız bunu. Eğer filmi düzgün bir şekilde çekebilirsek, insanlar tekrardan Freddie’nin olduğu harika makinenin kıymetini daha iyi bilebilecek.”

 

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

27 Paylaşımlar
Paylaş27
Tweetle
Paylaş
Pin