Ricky Martin: Eşcinsel Olduğumu Söylediğimden Beri Çok Mutluyum

 Ricky Martin: Eşcinsel Olduğumu Söylediğimden Beri Çok Mutluyum
Digiqole ad

Ricky Martin, 1999 yılında “Livin’la Vida Loca” şarkısıyla hayranlarına göre ‘dünyanın kralı’ oldu. Şarkı, yayınlandığı zaman büyük ses getirmeyi başardı. Fakat şarkıcı, kariyerinin ‘gerçek kendini kucaklaması’ açısından başlangıç zamanlarının zor olduğunu ve kargaşayla dolu olduğunu belirtti.

Apple Music ile yaptığı “Proud Radio” röportajında Martin, eşcinsel olduğunu açıklamadan önce hissettiği “ağır mutsuzluktan” bahsetti.

İki Grammy ödüllü şarkıcı,

“Diline rağmen müziğim, dünyanın her yerinde dinleniyordu, yine de tam olarak istediğim gibi yaşamıyordum.” Dedi.

Martin, en sonunda duygularının bir kırılma noktasına geldiğini ve 1999’da Güney Amerika turunu iptal etmeye kalkıştığını söyledi.

“Kendime biraz zaman ayırdım. İşleri yerine koydum, ama yine de eşcinsel olduğumu açıklamaya hazır değildim. Çevremdeki herkese söylemiş olsam da bütün dünyaya duyurmaya gücüm yoktu.”

On yıl sonra işler, şarkıcının lehinde gelişti. Martin, 2010’da kendisini resmi internet sayfasında “şanslı homoseksüel bir erkek” olarak tanımladı.

“Kitabımı yazarken kendime durmadan ‘Eşcinsel miyim? Biseksüel miyim?’ diye sorduğum bir noktaya geldim, ikisi de sorun değil. Sadece akışına bırak ve kendine yalan söyleme. Sonra kendime, ‘Martin, sen çok şanslı homoseksüel bir erkeksin. Sen gaysin,’ dedim. Bunu yazıp yolladıktan sonra deliler gibi ağladım. Fakat o zamandan beri aşırı mutluyum.”

Martin, röportajında LGBTİ+ bireylerin Black Lives Matter (Siyahilerin Yaşamları Değerlidir) hareketine katılmasının ve güçlerini birleştirmesinin ne kadar önemli olduğundan da bahsetti.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

116 Paylaşımlar
Paylaş116
Tweetle
Paylaş
Pin