Ricky Martin Evlilik, American Crime Story ve Cinselliği Hakkında Konuştu

 Ricky Martin Evlilik, American Crime Story ve Cinselliği Hakkında Konuştu
Digiqole ad

Ricky Martin, The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story’deki Gianni Versace’nin eski erkek arkadaşı Antonio D’Amico rolüyle birçok alkış toplayabilir, ancak Martin için Ryan Murphy’nin hit drama dizisinin her parçası kişisel bir öneme sahip.

Attitude dergisi için özel bir röportaj veren Porto Rikolu aktör ve pop ikonu için, dünyaca tanınan bir yıldızın hayatını gizlilik içerisinde yaşamış olduğu hikayesi oldukça kişisel.

2010’da eşcinselliğini açıklayarak yıllar süren spekülasyonları bitiren Ricky, American Crime Story: Versace’nin yüzeyden çok da uzakta fokurdamayan homofobinin baskıcı atmosferini kendi kişisel deneyimlerinden tanıdığını itiraf etti.

“Toplum olarak o zaman göğüs gerdiğimiz adaletsizlik seviyesi çok yüksek ve ağırdı. Bu proje üzerinde çalışmaya başlamadan bile önce her rolü oynadım.”

“Erkek arkadaşlarını saklanmaya zorlayan, açıkta olmayan bir eşcinsel erkektim. Açıkta olmayan diğer erkeklerle ilişkiler yaşadım ve açıkça eşcinsel olan erkeklerle de ilişkiler yaşadım ama benim yüzümden onlar da açılmaktan çekildiler. Bu yüzden dizide oynarken yaptığım her şeyi tekrardan yaşıyorum.”

İsveçli sanatçı Jwan Yosef’le 9 yaşındaki ikizler Matteo ve Valentino’nun babası olan Martin, sevgilisiyle geçen sene gizli bir törenle evlendi. Şarkıcı cinselliğini kabullenme çabasından zarar görenin sadece romantik ilişkileri olmadığını da söyledi.

“Kendimi tamamen kariyerime verdim. Yeni ilişkilere kapı açmadım ve sadece romantik ilişkilerden bahsetmiyorum. Herhangi bir ilişkiden bahsediyorum çünkü insanların beni fazla tanımasını istemiyordum. Harika yapımcılar veya inanılmaz yönetmenlerle oturup güzel bir sohbet edemiyordum çünkü onlarla fazla vakit geçirirsem doğamı anlayacaklarından korkuyordum. Cinselliğimi manipüle etmek için çok enerji harcadım.”

1 Comment

    Avatar
  • Keşke zamanında çevrendeki homofobik tipleri dinlemeseydin, Ricky. Neyse, sonuçta cinsel yönelimini sevenlerinle paylaştın ve rahatladın. Bunu beceremeyenler de var, o yüzden seninle gurur duyuyoruz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin