fbpx   .  

Ricky Martin Homofobik Takipçilerine Cevap Verdi

Latin Pop’un Kralı, bir süredir kocası ve çocukları ile özgür ve açık bir şekilde hayatını yaşıyor. Geçen yıl Out Magazine, kocası Jwan Yosef’in de yer aldığı bir kapak çekiminde ikonu kutladı. Martin, daha fazla çocuk sahibi olmaktan sevgiyle bahsetmişti. Ancak bu ayın başlarında ikili, Cap 74024’ün kapağında şehvetli, gömleksiz bir kucaklaşma içinde birlikte göründüler. Ve görünüşe göre, şarkıcının bazı takipçileri memnun olmadı.

Martin, Instagram’da yeni bir gönderide, “Bugün sizinle en savunmasız tarafımdan konuşmak istiyorum” diye yazdı. Orijinal yazı İspanyolcaydı.

“Bir hafta önce, Cap 74024 Dergisi’nin özel sayısı için kocamla birlikte bazı fotoğraflarım yayınlandı. Her ikimiz için de harika bir deneyim ve gururumuzu kutlamanın bir yoluydu. Beklemediğim şeyse, özellikle de onlarca yıllık çalışmadan sonra, çok sayıda insanın takibi bırakmaya veya aşağılayıcı bir şekilde yorum yapmaya karar vermesi. Tabii ki endişelendiğim takipçi sayısı değil, yıllar önce cinsel yönelimimi kamuoyuyla paylaşmadan önce hissettiğim duygunun aynısını. Beni sakatlayan, işkence eden ve kendim olmama izin vermeyen aynı korku. Bugün fotoğrafları görüyorum ve huzur dolu hissediyorum çünkü hak ettikleri gibi kutlayabiliyorum. Ne derlerse desinler, olduğum gibi kendimi kutlayabilirim. Ve az önce bahsettiğim korku beni artık durdurmuyor. Aksine, bana çok daha fazla güç veriyor ve kabul görmedikleri için her gün acı çeken milyonlarca insanın iyiliği için çalışmaya devam etmemi sağlıyor.”

Yıldız, gönderiyi müthiş tırnaklarını içeren fotoğraflarla yükledi.

 

“Bu hayatta en çok dilediğim, hepimizin kendimizle özgürce gurur duyabilmemiz, mutlu olabilmemiz, sevebilmemiz, saygı duyabilmemiz ve kabullenebilmemiz. Nasıl doğduğumuzu tepki görmeden veya cezalandırılmadan ifade edebilmemiz. Önyargılar ve eğitimsizlik yüzünden değerli hayatları kaybetmeye devam etmek adil değil. Olduğu ve olmak istediği kişi olduğu için kendini kaybolmuş veya takdir edilmemiş hisseden herkese, yalnız değilsiniz. Kollarını açmış büyük bir topluluk sizi bekliyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.