Rihanna, Transseksüelleri ‘Reklam Aracı’ Olarak Kullanan Markaları Eleştirdi!

 Rihanna, Transseksüelleri ‘Reklam Aracı’ Olarak Kullanan Markaları Eleştirdi!
Digiqole ad

Rihanna, trans bireyleri ‘göstermelik’ işe alan güzellik firmalarını şiddetle eleştirdi.

Dünyaca ünlü yıldız, neden Fenty Beauty kampanyasının trans kadınları içermediğiyle ilgili bir soruyu, sosyal medyada yanıtladı.

Verdiği cevapta popstar, trans olsun veya olmasın bütün kadınlara sonsuz saygı duyduğunu ancak ‘göstermelik’ olarak azınlık gruplardan modelleri kampanyaya bir jest olarak katmak istemediğini söyledi.

‘savage’ rumuzunu kullanan bir hayranı, Rihanna’ya, bir daha bir şeyler çektiğinde transları da dahil etmeyi unutmamasını söyledi.

Rihanna ise bu öneriyi cevapsız bırakmadı:

“Yıllar süresince birçok yetenekli trans kadınla çalışma imkanı buldum ama sağda solda dolanıp trans rol dağılımı yapmıyorum! Bütün kadınlara saygı duyuyorum ve trans olup olmamaları beni hiç ilgilendirmez. Bu kişisel bir şey ve kimi trans kadınlar bu konuda daha açık olurken kimisi o kadar rahat olamayabiliyor. Ben de bir kadın olarak buna saygı duymak zorundayım! Trans kadınların veya erkeklerin, reklam aracı olarak kullanılmalarını adil bulmuyorum! Sürekli Afrika kökenli insanları ve trans bireyleri bu şekilde kullanan şirketler görüyoruz! Her zaman ‘bakın çok deli çeşitliyiz’ demek için, insanları göstermelik dahil ediyorlar! Çok üzücü!”

Konuşma, ‘savage’ ile Rihanna arasında özel mesajlaşmalarla gerçekleşti. Sonrasında ‘savage’ konuşmayı yayınladı.

Rihanna, uzun süredir LGBT ‘nin güçlü bir destekçisi.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin