fbpx   .  

Rita Ora: Biseksüel Olduğumu Söylemek İçin Bekledim

Ünlü şarkıcı Rita Ora, cinsel kimliğini açıklamanın “yapması gereken bir şey olduğu”nu dile getirdi.

Rita Ora, bu yılın başlarında biseksüel olduğunu açıklamıştı.

27 yaşındaki sanatçı, geçtiğimiz Mayıs ayında hem erkeklerle hem de kadınlarla romantik ilişkileri olduğunu söylemişti. Bu açıklamadan önce yayınlamış olduğu “Girls” şarkısı, bazı çevrelerce “LGBT üstünden prim yapmak” olarak görülmüş ve eleştirilerin odağı olmuştu. 

 

Ora, Charli XCX, Bebe Rexha ve  Cardi B’nin de yer aldığı şarkıya gelen tepkilerden sonra parçanın “kendi deneyimlerini anlatan gerçek bir hikaye” olduğunu dile getirmişti. 

 

Ora, bugünlerde ise uzun süredir beklenen albümünü yayınladı ve röportajdan röportaja gidiyor. Geçtiğimiz Cuma günü (23 Kasım) verdiği demeçlerde ise, cinselliğinden şarkının öncesinde bahsetmemesinin sebeplerine değindi. 

“Benim için çok hassas bir konu. Bu benim hikayem ve kimileri için şok edici olacağını biliyordum. Çünkü daha önce bu konu hakkında hiç insan içinde konuşmadım.”

“LGBT topluluğuna karşı bir sorumluluk hissetmiyor olsaydım bugün bunu yapmazdım.”

“Ailesine gay olduğunu söylemekten çekinen kızlar için yaptım. Birilerinin sesi olmak ve birilerine ihtiyaç duydukları özgüveni verebilmek için. Bu benim hikayem ve benim gerçekliğim.”

“Korkmadım. Bekledim. Doğru zamanı kolladım. Olduğum kişiden gurur duyuyorum ve hikayemi anlatmaya devam edeceğim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.