fbpx   .  

Rusya’dan Apple’a Homofobik İftira

Apple’ın genel müdürü olan Tim Cook‘un eşcinsel olduğunu söylemesinin ardından Rusya’nın Apple’a yönelik hedef gösterici ve nefret dolu suçlamaları duracak gibi görünmüyor.

2014 senesinde U2 ile özel bir anlaşmaya giderek bütün Apple cihazlarına grubun müzik albümünü hediye olarak yükleyen firmaya bu davranışı sayesinde Rus politikacı Alexander Starovoitov‘a göre eşcinselliğin propogandasını yapmakta.

songs_of_innocencePek çok Rus vatandaşı gibi ben de iPhone kullanıyorum. 2014 senesinde satın almış olduğum telefonumda farkettiğim üzere U2 isimli müzik grubunun albümü telefonuma hediye olarak yüklenmişti. Bu şekildeki bir davranışın bedava olmasının mutlaka altında bir neden olmalıdır, nedenini ben size anlatayım, albümün kapak görseli toplumu eşcinselliğe teşvik ediyor. İki erkeğin oldukça yakın birbirine dokunduğu ve sarıldığı bir fotoğrafı telefonuma izin almadan yükleyebilmek için müziğin neden olarak gösterilmesine mi karşı çıkmalıyız, yoksa Apple gibi dev bir şirketin bizleri doğamızdan ayırmaya olan bu çabasına mı? Apple’ı benim cihazıma eşcinsellikle ilgili bir fotoğraf yüklüyor olmasından dolayı kınıyorum.” şeklinde homofobisini kusan politikacı aynı zamanda Apple’a dava açtığını da söyledi.

 

Rusya’da yürürlükte olan yasalara göre eşcinsel aktivitenin suç olarak belirlenmesi, Apple’ın cezaya çarptırılması olasılığını da arttırırken, Apple tarafından resmi bir açıklama henüz gelmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.