Rüzgar Erkoçlar; “LGBT’lerle Anılmak İstemiyorum…” !

 Rüzgar Erkoçlar; “LGBT’lerle Anılmak İstemiyorum…” !
Digiqole ad

Durum bu gerçekten.

Biraz anlatayım o halde dimi? Ben bile uzun zamandır bu konuşmanın şokunu (sinirini) üzerimden atamamışken, düşündüm ki niye sizlerle paylaşmıyorum?

Yazımı okumadan önce dikkat etmeniz gereken hususlar;

  • Rüzgar Erkoçlar’ı asla ve kati suretle tanımam etmem.
  • Kişisel hiçbir sorunum asla ve yine kati suretle yoktur.
  • Kimseyi yermek, kötülemek veya hedef göstermek niyetinde değilim.
  • Amacım gerçeklerin bilinmesi.

Geçtiğimiz gün uzun zamandır beraber olduğu Tuğba Beyazoğlu ile evlenen Rüzgar hakkında, transfobik ve homofobik olduğuyla ilgili bir paylaşımımız oldu. Tabi bundan sonra her yerden, sosyal medya üzerinden, neden böyle yazdığımızı, Rüzgar’ın niye transfobik, homofobik olduğunu söylememizi, kısacası bilgilendirilmek istediğinizi o kadar çok yazdınız ki; ben de hem kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak, hem gerçekten bilinmesi gerekenleri bilin diye yazmak istedim.

Ama şunu da belirtmekte yarar var, zaten bu paylaşımımızla ilgili hiçbir sorunu olmayıp, “evet aynen öyle” yazan, Rüzgar Erkoçlar’ın, özellikle Bir Hülya Avşar Sohbeti programında yapmış olduğu inanılmaz (kötü) konuşmaların farkında olanlar da yok değil.

https://www.youtube.com/watch?v=gSIiYXMrdf0

Şimdi zamanı önemli değil, bir zaman olur ki, ben Rüzgar Erkoçlar’ın menajeri Ebru hanıma ulaşıp kendisiyle bir röportaj yapıp yapamayacağımızı sordum, ama keşke sormasaydım! Hatta o gün elim falan kırılsaydı da telefonu çevirmeseydim! Kim bilebilirdi ki aldığım cevaplar sonrasında sinir krizine gireceğim, başıma ağrılar girecek!

Neyse dilerseniz aldığım cevapları yazayım? Ebru hanım bana telefonda aynen şunları iletti;

“Rüzgar kesinlikle LGBT ile anılmak istemiyor, bu şekilde gündeme gelmek istemiyor, istemiyoruz.”

Önce bir duruyorum, “duyduklarım şaka sanırım?” diye kendime gelmeye çalışırken, Ebru hanım devam ediyor, İlerleyen zamanlarda bile böyle bir şeyin mümkün olmayacağını belirtiyor. Ama ben hala suspus!? Çünkü “kal” gelmiş ve bir türlü gitmiyor, gidemiyor!

Ne söyleyeceğimi bilemiyorum ve kestiremiyorum. Şimdi bana şöyle diyebilirsiniz “Rüzgar Gmag’e röportaj vermek zorunda değil”. Yahu derdimiz o değil ki?! Yani transseksüel bir oyuncunun LGBT’ler ile anılmak istememesi, bunu asla kabul etmemesi, rahatsız olması kadar abesle iştigal bir durum olabilir mi?!! Lütfen biri çıkıp söylesin?! O zaman da aklıma mukayyet olamamıştım hala olamıyorum. Dünyada trans veya eşcinsel olan ünlüleri BIRAKIN BİR KENARA, heteroseksüel ünlüler bile LGBT’yi desteklerken, Rüzgar’ın bu tavrı, tutumu KORKUNÇ değil mi gerçekten?!

Peki nam-ı değer karısı Tuğba Beyazoğlu’na ne demeli? Kendilerinin bekarlığa veda partisi ile alakalı fotoğraflarını paylaşıp, kendisini etiketleyip mutluluklar dilediğimizde, etiketi kaldırıp Gmag Instagram hesabımızı engellemesine ne diyeceksiniz?!

Yahu biz ne yaptık?! Gayet olması gerekeni yaptık, aradık, talep ettik. Bu. Sonra feci cevaplar aldık, yine “peki kendi düşüncesidir, kendi bilir” dedik ve sustuk. Ama bu son yaşanan bardağı taşıran son nokta oldu.

Tuğba Beyazoğlu’na;

Tatlım sen neden bu denli rahatsız oldun ki canım benim. Yani HAYIRDIR? Desem çok sert olmaz umarım? Çünkü ama gerçekten HAYIRDIR?

Eşin, hayat arkadaşın veya partnerin… adının bir önemi yok öncelikle mutluluklar, kimsenin kıskandığı yok. Lakin Rüzgar Erkoçlar’ın transseksüel olduğunu herkes biliyor haberin olsun. Bizim asla bir sıkıntımız yok ama, senin neden bu konuyla ilgili bir sıkıntın var, biz onu düşünüyoruz??

Rüzgar Erkoçlar LGBT’ye destek vermeyecekse acaba neye destek verebilir yine yine ve yine yeniden onu düşünüyoruz?! Valla işin içinden çıkmak zor.

Şimdi herkese söylüyorum Rüzgar transseksüel değil! Unutun tamam? Kendisi böyle istiyor, menajeri Ebru hanımın da dediği gibi, Rüzgar dizilerde oynamak istiyor ve LGBT ile yanyana gelmesi kendisi için büyük bir problem.

Bu arada Tuğba’cım bizi rahatsız eden aşkınız değil, şu berbat Türkçen! Canım onu bir ara hallet olur mu?

Tekrardan mutluluklar diliyorum, korktuğunuz şeyin başınıza asla gelmemesini temenni ederek, çocuklarınızın heteroseksüel bireyler olmasını diliyorum. 

Sevgi ve saygılarımla.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3K Paylaşımlar
Paylaş3K
Tweetle
Paylaş
Pin