‘Sakal’ Bir Kez Daha Eşcinsel Erkekleri Kalbinden Vurdu!

 ‘Sakal’ Bir Kez Daha Eşcinsel Erkekleri Kalbinden Vurdu!
Digiqole ad

Son zamanlarda yayınlanan farklı araştırmalara göre bir kez daha eşcinsel erkeklerin sakallı erkekleri daha çekici bulduğu ortaya çıktı.

Araştırmalar, Evolution and Human Behavior (Evrim ve İnsan Davranışı) dergisinde toplu olarak yayınlandı.

Brezilya ve Çekya’dan 1577 kişinin katıldığı ankette, eşcinsel erkeklerin gür sakallı erkekleri daha çekici bulduğu gözlendi. Fakat kadınlarda buna benzer bir eğilim saptanmadı. 

İkinci çalışmada ise, sinekkaydı tıraş olan erkekler ile hiç tıraş olmayanların kadınlar tarafından en az çekici bulunan kategorileri oluşturdukları görüldü.

Araştırmanın favorisi, kirli sakal oldu.

Bir başka çalışma, kalın telli sakallara sahip eşcinsel erkeklerin uzun süreli ilişkilerde daha iyi olduğunu ortaya koydu. 

Araştırmanın yetkililerinden Dr Barnaby Dixson:

“Sakal ne kadar yaygın olursa o kadar az çekici oluyor. Sakal konusundaki modanın zamanla sürekli değişmesini de böyle açıklayabiliriz.”

Tabii keramet sakalda değil. 

24 yaşındaki Harnaam Kaur, Guinness Rekorlar Kitabı’na göre tam sakal sahibi en genç (Tam sayı vermek gerekirse, 24 yıl 282 gün) kadın. Kaur, vücut olumlama hareketini desteklemek adına sakalını kesmiyor ve kendisiyle gurur duyuyor.

“Bu rekoru elimde tuttuğum için gururluyum. İçimdeki çocuk çok mutlu. Guinness Rekorlar Kitabı’yla büyüdüm diyebilirim. Kitapta yer almak için birçok rekor denemesi yaptım.”

“Değer görmek ve Sakallı Leydi olarak anılmak harika bir his.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

32 Paylaşımlar
Paylaş32
Tweetle
Paylaş
Pin