fbpx   .  

Seks, Uyuşturucu ve Müzik Bu Dizide

Daha önce Rolling Stones filmi ‘Shine a Light’ta birlikte çalışan Martin Scorsese ve Mick Jagger, punk ve disco müziklerinin yeni ortaya çıktığı 1970’lerde başlayan uyuşturucu ve seks dolu müzik çağını anlatacak bir dizi için kolları sıvadı. Scorsese ve Mick Jagger’ın yapımcılığını üstleneceği dizi, 1970’lerin New York’unda hayali bir plak şirketinde geçecek.

Amerikan sinemasının büyük ismi yönetmen Martin Scorsese ile 50 yılı geride bırakan Rolling Stones grubunun efsanevi solisti Mick Jagger’ın yapımcılığını üstleneceği dizinin müzik endüstrisi hakkında olacağı ve 2016’da televizyon kanalı HBO’da başlayacağı duyuruldu. Dizide ‘Broadwalk Empire’ dizisinden Bobby Cannavale, ‘House’tan Olivia Wilde ve Mick Jagger’ın oğlu James oynayacak.

Hayali bir plak şirketi olan American Century’nin hikayesini anlatacak dizi, 1970’lerin New York’unda geçecek. Dizi, punk ve disco müziklerinin yeni ortaya çıktığı zamanlar başlayan uyuşturucu ve seksdolu müzik çağını anlatacak.
İzleyiciler diziyi Bobby Cannavale’nin canlandıracağı plak şirketini yeniden canlandırmak isteyen şirketin yöneticisi Richie Finestra’nın gözünden takip edecek. Mick Jagger’ın oğlu James Jagger ise ‘Nasty Bits’ adındaki punk rock grubunun solisti rolünde karşımıza çıkacak.

 

Senaryoyu Scorsese’yle daha önce ‘Boardwalk Empire’ ve ‘ Para Avcısı’ (The Wolf of Wall Street) gibi yapımlarda çalışmış ‘The Sopranos’un senaristi ve ‘Breaking Bad’in senaristlerinden Terence Winter yazacak.

Scorsese ve Rolling Stones grubunun solisti Jagger, daha önce de 2006’da grubun ünlü Beacon sahnesindeki performansı hakkındaki ‘Shine a Light’ adlı belgeselde birlikte çalışmıştı.

Kaynak: Radikal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.