‘Selam Dengesiz’ Ayşe Hatun Önal

 ‘Selam Dengesiz’ Ayşe Hatun Önal
Digiqole ad

Ayşe kendisine ne kadar güzel bir albüm adı belirlemiş. ‘Selam Dengesiz’. Biz tabii Ayşe ile alakalı paylaşım yapmadığımız, ve yapmak istemediğimiz için, yeni şarkısını gördük ve geçtik. Ama Facebook hesabımız üzerinden fazlasıyla ‘Ayşe’nin şarkısı çıktı, albümü çıktı, klibi çıktı’ ‘Neden yayınlamıyorsunuz’ ‘Haber yapmıyorsunuz’ ‘Yapın’ gibi gibi fazlasıyla mesaj aldığımız için, Instagram hesabımızdan yeni videosunu paylaştık.

Ama ekledik; ‘Sen şimdi gayler tarafından etiket olmak istemiyorsun ya, aman ha kızma sakın, hayranların istedi’ notunu düştük.

Neden bu notu düştük?

Sevmiyorum nankörlüğü, hoşlanmıyorum tutarsızlıktan ve ‘Dengesiz’likten. Daha önce çekim gerçekleştirip, röportaj yaptığımız Ayşe, çekimde ki rahatlığı, aslında oldukça snop görünüp ama harika içtenliği, ve komikliği ile tüm çekim ekibini büyülemişti. Lakin, daha sonra verdiği bir röportajda eşcinseller ile anılmak istemediğini, müziğini herkesin dinlediğini, gayler ile etiket olmak istemediğini söylemesine aynen şöyle düşünmüştüm;

Gmag röportajından
Gmag röportajından
  • Ne alaka?
  • Bunu söylemesinin nedeni nedir şimdi?
  • Ne kadar anlamsız ve tutarsız bir açıklama

Peki neden böyle düşündüm?

Şu nedenle; Sen ki, uzun yıllardır azınlığın dinlediği, beğendiği ve sevdiği bir müzik tarzı olan ‘elektronik alt yapılı bir müzik icra ediyorsun, sen ki, çoğu defa eşcinsel kulüplerde sahne alıyorsun, sen ki eşcinsellerin çok önemli bir desteği ile Ayşe Hatun Önal olmuşsun. (ÜZGÜNÜM HAKSIZ OLAMAM DİMİ?)

YANİ PARDON?!

‘Kendimi gay barlarda prenses gibi hissediyorum’ dedikten hemen sonra, ‘eşcinseller ile etiket olmak istemiyorum, benim müziğimi herkes dinliyor’ çıkışı sizce de abesle iştigal olmamış mı?

Ayşe’cim ne olur yapma! Ama hakikaten yapma! Yani senin ‘Kalbe beeeğn, bir yol verebilseğğm’ şarkını açık bir oylama yapılsa, en çok hangi kulüpler çalmış, kimler daha çok dinlemiştir. Yani bunu söylediğim için bana kızamazsın dimi? Kızsan bile problem yok. Ama eşcinsellerin seni ne kadar sevdiği, destek verdiği, albümünü gidip aldığı, konserlerini nasıl tıka basa doldurduğu ortada değil mi??!

YOKSA DEĞİL Mİ!?

Bana kalırsa nasıl ama nasıl anlamsız ve manasız bir açıklamaydı. Kızdık. Kızdım. Yani boşver sen eşcinseller ile anıl ne olacak ki? Veya bunu bu şekilde düşünen kişiler varsa düşünmeye devam etsinler ne olabilir? Yani senin illa çıkıp bunu söylemen gerekiyor muydu? Amacın diğer kesime göz kırpmak mıydı? Aman beni sizde dinleyin demek mi?

Olmadı. Bunu o zaman büyütmedik, şimdi yeri geldi yazdık. Çünkü şimdi bize soruyorlar neden böyle oldu? diye.. Bende nedenini açıklamış oldum. Hak veren oluuuur, vermeyen oluuurr.. O insanların tercihine kalmış. 

Şarkıya gelirsek, cidden ‘OLAY’ harika olmuş. Video keza öyle. Bir İsra Gülümser şarkısı, cuk. Yolu açık, alkışı bol olsun.

Bitirirken; Okumak isteyene, Gmag Röportajı http://kendimi-gey-barlarda-prenses-gibi-hissettim

Ve;

Annem bana her kızdığında;

‘BİR İŞ YAPTIYSAN TUT BACAĞINI AYIR’

Der.

Anlayana.

Sevgiler.

 

 

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

58 Paylaşımlar
Paylaş58
Tweetle
Paylaş
Pin