Sense8 Dizisi İçin Son Düzlük! Yayından Kalkabilir!

 Sense8 Dizisi İçin Son Düzlük! Yayından Kalkabilir!
Digiqole ad

Bir Netflix dizisi olan Sense8’in iptal edilmenin eşiğinde olabileceği konusunda yeni haberler geliyor.

Bilmiyorsanız Sense8, bir gün dünyanın dört bir yanından gelen sekiz kişinin hepsinin birbirine bağlı olduğunu keşfettiği bir dizi.

Farklı ülkelerde olsalar bile hep birlikte düşünebilir ve birbirleriyle etkileşim kurabilirler. Ayrıca, barmenlik, dil ve savaş becerileri gibi birbirlerinin becerilerini kullanırken birbirlerinin duygularını ve fiziksel duyularını hissedebilirler.

Gösterisi Wachowski tarafından yaratılmış, yazılmış ve yayınlanmıştı, ancak ikinci sezonunda Lana Wachowski cinsiyet geçişine odaklandı.

Lana Wachowski

Ve bu ikinci sezon sadece birkaç hafta önce eleştiri ve hayranlardan gelen iyi bir resepsiyona çıktı. Ancak ne yazık ki, Netflix üçüncü bir sezonun olması gerektiğine pek fazla ikna olmamış gibi görünüyor.

Dizinin Orange is the New Black veya Stranger Things kadar iyi bilinmemesi, üçüncü sezonun gelmeyecek olması ihtimalinin düşünülmesine sebep oluyor.

Şovun bazı taraftarları, bir şeylerin yolunda olmadığını fark etmeye başladı ve Chicago polisi Will’i canlandıran aktör Brian J. Smith’in düşüncelerini sordular.

Brian hayranlardan birini retweetledi ve “Bu biraz ses çıkarmaya başlamanın iyi bir zamanı olabilir” diye cevapladı.

O zamandan bu yana, dizinin devam etmesini isteyen daha fazla hayran Twitter’a akın etti.

Peki bu hayranlar niye bu diziyle bu kadar çok ilgileniyor? Netflix bunu neden desteklemeli ve üçüncü bir sezona erişmesine neden yardımcı olmalı?

Bu yayını okuyanlar için, en önemli neden şovun çeşitlilik ve temsil temelinde kökleşmiş olmasıdır.

Bu, oyuncu kadrosunun tüm farklı yürüyüşlerden, ülkelerden ve yaşamdaki ırklardan geldiği gerçeği değil, Sense8’in LGBT yaşamında da kök salmış olması gerçeğinden kaynaklanıyor.

Şov iki trans kadın tarafından yaratıldı. Bunun üzerine, iki sağlıklı ve sevecen kuir ilişki sergilemeye kararlıydılar; iki eşcinsel erkek arasında, biri de trans kadın ve cisgender bir kadın arasında olan.

Yine, bu ilişkiler hikayenin merkezinde ve “ilişkiyi sarsmaya” çalışan herhangi bir drama girmeyen sağlam kayalar var.

Evet, mücadele ettikleri sorunlar var, ama oyuncuların ve cani şirketlerin kariyerleri gibi dış şeyler bunlar.

Sense8 üçüncü bir sezonu hak ediyor. Kurgusu iyi (bazen dağınık da olsa), oyunculuklar iyi, karakterleri sevimli ve varlığı medyada LGBT temsilinin devam eden destanında önemli bir adım.

 

Öneriler

1 Comment

    Avatar
  • kötü bir tercüme olmuş

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

93 Paylaşımlar
Paylaş93
Tweetle
Paylaş
Pin