fbpx   .  

Sims 4, Karakterler İçin Ayarlanabilir Zamir (He/She/They) Uygulaması Getirdi

Güncellemenin gelmesi için 20.000’den fazla imza toplandı.

Sims 4 son güncellemesiyle birlikte karakterleri için seçilebilir zamirler getirerek daha da güncel ve global bir tutuma girdi.

 

Güncellemeyle ilgili ilk tecrübelerini paylaşan geliştiriciler, oyuncuların karakterlerinin nasıl tanımlanacağını seçmek için he/him/his, she/her/hers, they/them/their gibi zamirler seçebileceklerinden bahsediyor.

Konu ile ilgili geçen yıl başlatılan imza kampanyası 20.000’den fazla imza toplamayı başardı.

 

Oyunun üreticisi John Faciane DigitalSpy’a verdiği röportajda konu ile ilgili,

“Bu güncellemnin birçok kişi tarafından beklendiğinin ve çok değerli olduğunu biliyoruz. Bence cinsel kimlik çok önemli bir başlık ve tam anlamıyla gelişmiş bir toplum olmak için kesinlikle hassas olunması gereken bir konu.” Diyor.

Karakterler için uygun zamirler seçilirken erkek, kadın ve cinsiyetsiz bireyler için zamir seçenekleri var, ayrıca oyuncular dilerlerse kendi zamirlerini de yaratabiliyor.

Digital Spy ile konu ile ilgili paylaşılan görseller arasında kendine zamir olarak Ze/Zir/Zirs gibi farklı seçimler yapan oyuncular dikkatlerden kaçmıyor.

Faciane güncellemenin henüz tam olarak onaylanmadığını söylese de oyuncular önümüzdeki güncellemeler için oldukça umutlu.

“Konu ile ilgili ilk güncellemeden sonra durmadan Sims 4’ü daha güncel ve global bir yapıya taşımak için aralıksız çalışmaya başlayacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.