Sınırları Zorlayan Yeni Eşcinsel İnternet Dizisi ‘I’m Fine’

 Sınırları Zorlayan Yeni Eşcinsel İnternet Dizisi ‘I’m Fine’
Digiqole ad

Yalnızlığınız kötü kararlara yol açıyor mu? İşte bu, yeni web dizisinde keşfedilen introspektif sorulardan biri.

Serideki pek çok sahne rahatsızlık verici ve izlenmesi zor olsa da, dizi; eşcinsel erkeklerle yüzleşen birçok ilişki deneyimini yakından özetliyor.

Yönetmen Kirby, oldukça kısa bir sürede, karakterleri ortaya çıkardığını söylüyor.

Dizinin konusu ise şöyle;

Nate, eski erkek arkadaşı tarafından terk edilince, onu sadece bir yabancının kollarına değil, aynı zamanda riskli cinsel buluşmalara da yönlendirmiş oluyor. Karakter pek çok marjinalize olmuş eşcinsel erkekler için umut belirteci olsa da, Nate, çevresi yakın eşcinsel arkadaşları ve akranlarıyla çevrili olmasına rağmen, hala eşcinsel yalnızlıktan gelen yoğun salgınlardan muzdarip.

Nate sevdiği erkekten ayrılmanın etkisiyle belkide kendinden intikam alırcasına korunmasız seks yapıyor. Beraber olduğu adam, “PrEP’de misin?” Diye soruyor. HIV’in önlenmesi için Truvada adlı bir ilaca başvurması gerektiğini söylüyor.

Nate’in en yakın arkadaşı Jeff gibi diğer karakterlerde, saldırgan, çatışmacı davranışları öylesine sert bir şekilde gösteriyor ki, Nate kendisini oldukça yalnız ve sefil hissediyor. Ancak Nate’in sorunlu zihninde ne kadar çok şey olursa olsun, en yakın arkadaşlarına açılmayı zor buluyor bu nedenle halsizleşiyor ve yinede “iyiyim” diyebiliyor.

Kirby, dizinin adının;

“İnsanlar açıkça iyi olmadığı zamanlarda defalarca ve defalarca “iyiyim” dediğini tekrarlandığını duymaktan geldiğini söylüyor, arkadaşlarımla bunu bu nazik, can sıkıcı sesle söyleyerek parodi yapmaya başladım.”

“Dizide bir sürü ismi denedim, ama ı’m fine’e karar verdiğimde mükemmel hissettim.”

I’m Fine’ın ilk dört bölümü, şu anda eşcinsel içerikler yayınlayan, abonelik tabanlı bir streaming hizmeti olan Dekkoo’da yayınlanıyor.

İlk sezonun devamı ise 21 Haziran’da yayınlanacak.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin