Siyahi Gay Çiftlerin Posterleri Londra Sokaklarını Süsledi

 Siyahi Gay Çiftlerin Posterleri Londra Sokaklarını Süsledi
Digiqole ad

Londra’nın caddelerinde siyahi gay çiftleri içeren posterler yükseliyor.

Eşcinsel erkekler için sağlık yardım kuruluşu GMFA’nın kampanyası, halk sağlığı kampanyalarında sıklıkla temsil edilmeyen, şehrin siyahi ve azınlık etnik toplumuna ulaşmayı hedefliyor.

“Me. Him. Us. (Ben. O. Biz)” kampanyası kapsamındaki posterler Güney Londra’nın caddelerinde sergilenecek.

Kampanya ayrıca HIV testinin önemini de vurguluyor;

“HIV testi yaptırıyorum çünkü bu her iki tarafın da iyiliği için önemli. Test yapmak hem kolay hem de güvenilir.”

Sağlık Eşitliği ve Haklar Örgütü (HERO) Genel Müdürü Ian Howley şunları söyledi;

“Son birkaç yıldır HERO, BAME LGBT topluluğuyla yakın çalışıyor. Özellikle kitlesel medya sağlığı geliştirme kampanyalarında ortaya çıkan konulardan biri yeterli temsil olmayışıydı. HERO’da bu geri bildirimi dinledik ve ona göre hareket ettik.”

Kampanyayla ilgili danışman olarak çalışan BlackoutUK Eş Editörü Editör Marc Thompson ise şunları ekledi;

“Sağlık çalışanlarının çoğu bunu itiraf etmek istemiyor, ancak farklı kitleleri yansıtmak onlar için zorlayıcı olabiliyor. Özellikle bu topluluklardan gelmiyorsanız, onlara nasıl etkili bir şekilde ulaşacağınızı anlamanız zor. Siyahi, Asyalı ve diğer etnik azınlık topluluklarından erkeklerin cinsel sağlığın teşviki ve geliştirilmesindeki görünürlüğünün eksikliği, BAME erkek cinsel sağlığı ve risk alma üzerinde bir etkiye sahip olduğu için iyi bir şekilde belgelenmiştir. Bu yüzden “Me. Him. Us. kampanyası çok önemli. BAME gay ve biseksüel erkekler için gay ve biseksüel erkekler tarafından yaratılmıştır. Bu kampanya bize konuşuyor. Görüntüler güzel ve siyahi erkeklerin birbirleriyle sevgi, ilgi ve şefkatli olmalarını gösteriyor. Bu topluluğu olduğu gibi yansıtır. İhtiyacımız olan şey budur ve bizim topluluğumuzda hak ettiğimiz şeydir. Yapılan iş bizi temsil etmeli. Bu kampanyanın amacı HIV testi için farkındalığı artırmak olsa da, çok daha önemli bir şey yapacağız. Siyahi, Asyalı ve diğer azınlık etnik topluluklar ve özellikle genç siyahi gay erkekler; kitle iletişim araçları cinsel sağlık kampanyasında temsil edeceklerini görecekler.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin