Sizinle Sadece Gönül Eğlendiriyor Olabilir, 6 Maddede Öğrenin

 Sizinle Sadece Gönül Eğlendiriyor Olabilir, 6 Maddede Öğrenin
Digiqole ad

Belki ayrılmayı düşünmüyordur, ama ilişkiniz konusunda sizin kadar ciddi olmayabilir.

Biriyle gemileri yakmak her zaman için zordur. Hatta o kadar zordur ki çoğu erkek bunu nasıl yapacaklarından bihaberdir, açık konuşup sonlandırmak yerine çaktırmadan uzaklaşırlar. Önce mesajlara geç cevap vermeye başlarlar, sonra bir bakmışsınız artık hiç cevap gelmiyor. Sürekli meşgul olduklarını söylerler ya da bambaşka bahaneler uyduruverirler.

Birinin hayatından dolaylı bir şekilde yavaşça çıkmanın ya da dolaylı olarak, ‘Şu an için senin istediğin gibi ciddi bir şeyler yaşamak istemiyorum.’ demenin bin bir türlü yolu vardır. Yine de bazen, gerçekten meşgul mü yoksa ilişkinin gidişatını mı yavaşlatmaya çalışıyor sorusuna cevap vermek zordur.

Bu yüzden biz de size, ciddi ilişki konusunda erkek arkadaşınızın sizinle hemfikir olmadığını anlayabilmeniz için bazı ipuçları vermek istedik.

1. ‘Seni özledim’ ya da ‘Senden gerçekten çok hoşlanıyorum’ faslını asla o başlatmıyorsa

Biri size sizden çok hoşlandığını söylediği zaman karşılık vermemek gerçekten çok zordur. Bu yüzden yüzüne bakıp ona ‘Senden gerçekten çok hoşlanıyorum’ dediğinizde, genellikle sadece söylediğinizin aynısını size geri söyleyecektir. Onu öyle iki arada bir derede bırakıyorsunuz ki sizden hoşlanmadığını dürüstçe göstermenin tek yolunu, size karşı kaba ve kırıcı davranmak sanıyor. Yani muhtemelen, içinden gelerek olmasa da size duymak istediklerinizi söyleyecektir.

Yani, sizden gerçekten hoşlanıp hoşlanmadığını anlamanın bir yolu, siz bir kere söyledikten sonra, başka bir zaman hiç teşvik edilmeden size sizden hoşlandığını söyleyecek mi diye bakmaktır. Eğer her defasında ne kadar özlediğini, sevdiğini ve birlikte vakit geçirmekten ne kadar keyif aldığını söyleyen siz oluyorsanız, ne yazık ki bunun iyiye işaret olmadığını bilmelisiniz. Bunu ikinizin de dile getiriyor olması gerek.

2.Buluşma teklifinde bulunan asla o değilse

Birinci maddede söylediğimiz gibi, bu maddede de olay önce kimin eylemde bulunduğuyla ilgili. Eğer hiç sizinle vakit geçirmeye çalışmıyor ya da sizi bir yerlerde buluşmaya çağırmıyorsa muhtemelen sizinle ciddi bir şeyler yaşamak gibi bir niyeti yoktur. Buluşma teklifi genelde iki taraftan da aynı oranda gelmelidir.

3.Sizi arkadaşlarıyla tanıştırmıyorsa

Birinden hoşlandığınız ve onunla ciddi bir şeyler yaşamak istediğinizi düşündüğünüz zaman, onu genellikle arkadaşlarınızla tanıştırırsınız. Bunu herkes yapar. Çıkmaya yeni başladıkları erkek hakkında arkadaşlarının neler düşündüğünü bilmeyi herkes ister. Dememiz o ki eğer sizi arkadaşlarıyla tanıştırmıyorsa, buyurun bakalım cenaze namazına.

4. Sizi sadece gecenin bir yarısı birlikte olmak için arıyorsa

Sizi, hafta boyunca hep ‘çok meşgul’ olduğu için buluşma davetlerinizi reddettikten sonra, yalnızca cuma geceleri saat 02.00 sularında arıyorsa niyeti bellidir, onun için ne anlama geldiğiniz de tabii.

5. Sizinle toplum içinde hiç vakit geçirmiyorsa

Ne zaman buluşsanız yataktan çıkmıyor, sevişiyor ve televizyon mu seyrediyorsunuz? O halde muhtemelen sizden istediği de sadece budur. Tabii ki evde takılmanın yanlış bir tarafı yok ama siz yine de ilişkiye aynı gözle baktığınızdan emin olun. Çünkü büyük olasılıkla ciddi bir ilişki yaşamak istemiyordur.

6. Hiçbir şeyi önceden planlamıyorsa

Siz: “Haydi haftaya bir gün belirleyip denize gidelim. Hava güzel olacakmış.’’
O: “Haftaya programım ne durumda olacak bilemiyorum ama kulağa eğlenceli geliyor!”

Yukarıda görmüş olduğunuz diyalog müthiş bir geçiştirme örneği. Aslına bakılırsa, buluşma teklifinize yukarıdaki örnekteki cevabı aldığınızda, erkek arkadaşınızın sizinle buluşmayı gerçekten çok istediğini düşünebilirsiniz, oysa durum hiç de sandığınız gibi değildir. Size hiçbir şey vadetmedi ki. Sadece fikrin hoşuna gittiğini belirtti ve ‘programıma bakmam lazım’ dedi. Gerçekten meşgul olabilir tabii ama daha sonra sizinle buluşmak için tekliflerde bulunmazsa ve buluşmak için sürekli siz teklif sunmak zorunda kalırsanız kusura bakmayın fakat sizinle bir gelecek kurmayı düşünmüyordur.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin