ŞOK: Papa, İtalya’daki Trans Seks İşçilerine Para Yardımında Bulundu!

 ŞOK: Papa, İtalya’daki Trans Seks İşçilerine Para Yardımında Bulundu!
Digiqole ad

İnanılmaz bağış, transları ‘şaşırılmış bir kavram’ olarak tanımlayan kiliseden geldi.

Papa Francis, şaşırtıcı bir hareketle Katolik Kilisesi’nin LGBT’lere karşı uzun zamandır düşman tutumunu yıkarak İtalya’da mücadele etmekte olan bir grup transseksüel seks işçisine finansal bağışta bulundu.

Şimdiye kadar İtalya, korona virüs salgını sebebiyle diğer ülkelere kıyasla en çok olumsuz biçimde etkilenen ülkelerden birisi oldu. Bu yüzden seks işçileri hayatta kalabilmek için diğer insanlara oranla daha fazla mücadele etmek zorunda kaldı ve finansal açıdan çeşitli zorluklar yaşamaya başladı.

Günler geçtikçe kuruluşlardan ve ajanslardan yardım alamayan işçilerin yardımına ise bu hafta Papa Francis yetişti. Papa Francis bağışı, kilise için yardım dağıtan bir görevli vasıtasıyla gerçekleştirdi. Gelecekte yapılan bağışlar da yine bu şekilde gerçekleştirilecek.

Kilise için yardım dağıtan görevli Kardinal Konrad Krajewski,

“Hiçbir kaynakları yok. Papaza gitmişler. Siyasetçilere gidemezlerdi. Bu yüzden papaz da bize geldi,” dedi.

Yapılan yardım için minnettar olan seks işçisi grubu, Papa’ya teşekkür ettikleri bir sesli mesaj gönderdi. Religion News Service’in bildirdiğine göre mesajların arasında, “Çok teşekkürler, Papa Francis,” “Tanrı sizi kutsasın,” ve “Meryem Ana sizi korusun,” gibi mesajlar yer alıyordu.

Fakat bu durum, Vatikan’ın transfobik retoriğiyle çelişti. Geçtiğimiz sene Papa Francis ve Vatikan, “Male and Female He Created Them: Towards a Path of Dialogue on the Question of Gender Theory in Education,” başlıklı bir bildiri yayınladı ve bu bildiride doğumdaki cinsiyetini değiştiren insanlar eleştirildi.

Seks işçilerine yapılan para bağışının miktarı ise bilinmiyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

92 Paylaşımlar
Paylaş92
Tweetle
Paylaş
Pin