fbpx   .  

SPoD Siyaset Okulu Kapılarını Üçüncü Kez Açıyor

SPoD LGBTİ, siyasi temsil çalışmaları kapsamında LGBTİ’lerin siyasi alanda güçlendirilmesi ve 2015 genel seçimleri sürecinde LGBTİ hakları mücadelesinin görünürlüğünün arttırılması amacıyla LGBTİ’lere yönelik Siyaset Okulu’nu 28 Şubat – 4 Mart tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirecek.

Bu sene üçüncüsü yapılacak olan Siyaset Okulu kapsamında LGBTİ’lerin siyasete katılım mekanizmaları konusunda bilgilendirilmesi ve aktif politikaya katılım konusunda cesaretlendirilmesine yönelik sunumlar ve atölyelerin yanı sıra ileriye dönük siyasi temsil ve katılım çalışmalarının planlaması da yapılacak.

Demokrasi ve özgürlükler, queer demokrasi, karar alma mekanizmalarına katılım yöntemleri, yasama süreçlerinde sivil toplum, LGBTİ hareketi tarihi ve siyasi katılım, siyasi partiler ve hak temelli politikalar, toplumsal cinsiyete duyarlı bütçeleme, LGBTİ odaklı sosyal politikalar, Yerel Siyasette LGBTİ hakları, seçim kampanyası örgütleme ve seçim izleme çalışmaları gibi konu başlıklarının ele alınacağı eğitimin ardından katılımcıların bulundukları illerde genel seçimlere yönelik kampanya ve izleme çalışmalarında yer alması beklenmektedir.

 

Eğitim kontenjanı 25 kişiyle sınırlıdır, başvuru için kendinizi tanıtan bir ön yazıyla birlikte, LGBTİ mücadelesin ve siyasi temsil ve katılım alanında –varsa- daha önceden yürüttüğünüz çalışmaları ve eğitime neden katılmak isteğinizi açıklayan bir maili siyasitemsil@spod.org.tr adresine en geç 13 Şubat Cuma gününe kadar göndermeniz gerekmektedir. (Bu önyazı eğitim öncesinde diğer katılımcılar ve eğitmenlerle paylaşılacaktır) İstanbul dışından gelen katılımcıların ulaşım ve konaklama masrafları SPoD LGBTİ tarafından karşılanacaktır. Eğitimin gerçekleştirileceği yer ve eğitim programı daha sonra katılımcılarla paylaşılacaktır.

Eğitimde tüm oturumlara katılım zorunludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.