fbpx   .  

Spotify, LGBTİ+ Sanatçıları Desteklemek İçin GLOW Programını Duyurdu

Spotify, dünyanın dört bir yanındaki LGBTİ+ sanatçıları ve yaratıcıları desteklemeye odaklanan yeni bir girişim başlattı.

25 Ocak’ta müzik yayın devi, “LGBTİ+ sanatçıları ve yaratıcıları güçlendirmek” amacıyla tasarlanan yepyeni eşitlik programı GLOW’u duyurdu.

Spotify bir basın açıklamasında “LGBTİ+ topluluğu müziği büyük ölçüde etkiledi ve hem müzik hem de kültür uzun zamandır topluluktan etkileniyor” dedi.

 

“Bugün Spotify GLOW’u tanıtıyor… tarihsel olarak ötekileştirilmiş bu ses topluluğundaki insanları desteklemek ve ses alanında eşitlik taahhüdümüzü yeniden vurgulamak için en son girişimimiz.”

“Kuir yaratıcıların ve onların müzik ve kültüre katkılarının yıl boyunca duyulmasını ve onurlandırılmasını sağlıyor.”

Kapsayıcı programın bir parçası olarak, LGBTİ+ sanatçılar Spotify’da “ses tekliflerini (vurgulayacak)” özel bir alan olan GLOW hub’da yer alacak.

Yayıncı ayrıca dünyanın farklı yerlerinden 11 sanatçıyı yıl boyunca Billboard’larda ve diğer tanıtım biçimlerinde yer vererek “güçlendirecek”.

Son olarak, program QORDS, Astrea, Black Trans Femmes In The Arts, ChamberQueer ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi kuruluşa “editoryal ve ortaklık yetenekleri, pazarlama desteği ve hayırsever bağışlar” sağlayacak.

Şirket, “Platformumuzun tarihsel olarak ötekileştirilmiş sesleri yüceltme, yükseltme ve öne çıkarma gücünün farkındayız ve bunu kültürel değişimi teşvik etmek için kullanmaya kararlıyız” diye ekledi.

Programın lansmanı kapsamında Bruses, Jean Seizure, Leland, Liniker, Natalia Lacunza, Arlo Parks, Joesef, Pabllo Vittar, Sam Smith, Tove Lo ve Villano Antillano GLOW merkezinde öne çıkarılacak 11 sanatçı olarak seçildi.

Bu haber üzerine, yukarıda adı geçen yeteneklerden bazıları sosyal medyada yeni programdan duydukları heyecanı dile getirdiler.

Arlo, “Beni yeni GLOW kampanyası topluluk inşasının bir parçası olarak kabul ettiğiniz için teşekkürler @spotify, seçilen aile ve sevgi her zaman hayatımın ve işimin temel direği olmuştur – Weightless’ı tüm yıl boyunca “Alternative Pride” çalma listesinde dinleyebilirsinizzzzz – bu reklam panolarını görmek çok özel,” diye tweet attı.

Joesef şunları ekledi: “Time Square’deki yüzüm değil, lanet olsun, @spotify @spotifyuk’taki büyük dawg’lara beni glow kampanyalarının bir parçası olarak seçtikleri için şerefe, şu anda kendi işlerini yapan lgbtqi + sanatçılarını destekliyorlar, işimde kendim olabildiğim için çok şanslı hissediyorum, efsaneler!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.