fbpx   .  

İzleyin: Star Trek’teki İlk Eşcinsel Öpüşme Sahnesi!

Yarım yüzyıldan fazla bir zaman alsa da, sonunda Star Trek’te eşcinsel çiftlerin öpüştüğü bir sahneyi izleyebildik.

Bu Star Trek için büyük bir adım.

Dizi sezon arasına girmeden önce izleyiciyi böyle bir öpüşme sahnesiyle baş başa bıraktı.

Çift Teğmen Paul Stamets, geminin en iyi bilim adamı ve Dr Hugh Culber, Discovery’nin sağlık görevlisi. Her ikisi de açıkça gay oyuncular tarafından oynanıyor, Anthony Rapp Stamets’i, Wilson Cruz da Culber’ı canlandırıyor.

 

Rapp kısa süre önce aktör Kevin Spacey’nin ergenlik döneminde kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu söylemişti. Spacey olayı hatırlamaktan kaçındı ancak sarhoş olduğunu kabul ederek özür diledi.

Bu yaşananlar seriye yeni bir heyecan getirdi.

Culber ve Stamets, beşinci bölümde, ‘Choose Your Pain’ başlıklı samimi bir anı paylaşmıştı.

Stamets’ın sevgilisi ve gemi doktoru Culber, yolculuğun Stamets üzerindeki etkileri konusunda endişe ediyordu. Ve sonuç bir sevinç anıydı ancak öpücük burada gelmedi.

Ardından, dokuzuncu bölüm sona erdiğinde mürettebat, Stamets’in kendi sınırlarını zorlayan bir görev üstlendi.  Mürettebatın güvenliğini sağlamak için son bir sıçrayışı kabul etti.

Özellikle tutkulu bir andı. Ve ilk eşcinsel çift Star Trek tarihinde öpüşüyor. Bu an herşeyden çok, iki insanın birbirine duyduğu aşkı anlatan samimi bir andı.

Ancak sezon ortası olduğu için, Stamets’e ne olduğunu bulmak için Ocak 2018’e kadar beklemek zorundayız.

Çift birlikte kaliteli bir zaman geçirecek mi?

Gene Roddenberry, 1966’da ilk televizyon dizisi ile Star Trek’i yarattı, ve her zaman toplumdaki en ileri sorunlarla baş etmeyi planladı.

Roddenberry’nin söylediği gibi: ‘Yeni kurallarla yeni bir dünya yaratarak, cinsiyet, din, Vietnam, siyaset ve kıtalar arası füzeler hakkında açıklamalar yapabilirim.’

Roddenberry, Star Trek mürettebatında açık-gay bir karakteri görmeyi herzaman hayal etti. Fakat 1960’lı yıllarıydı ve yapamadı.

Ancak Roddenberry bu isteğini gerçekleştiremeden 1991 yılında vefat etti.

Bu nedenle LGBT bir karakteri izlemek için, Star Trek sevenler uzun bir süre beklemek zorunda kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.