Star Wars, İlk Trans Karakterini Tanıtmış Olabilir!

 Star Wars, İlk Trans Karakterini Tanıtmış Olabilir!
Digiqole ad

Star Wars, en yeni Disney Plus dizisi The Bad Batch’te bir trans karakteri tanıtmış olabilir.

4 Mayıs Salı günü Disney Plus’ta prömiyer yapan The Bad Batch, eleştirmenlerce beğenilen animasyon dizisi The Clone Wars’un hem devamı hem de yan hikayesi. 

Animasyon, Klon Savaşları’nın ardından cüretkar görevler üstlenen, genetik modifikasyonlara sahip bir grup seçkin klon askeri olan Bad Batch olarak da bilinen Clone Force 99’u takip ediyor.

70 dakikalık Bad Batch prömiyeri “Aftermath”, Clone Force 99’u ve ayrıca çok çok ihtiyaç duyulan LGBTİ+ temsilini çok uzaktaki bir galaksiye getirebilecek tamamen yeni bir karakteri hayranlarına tanıttı. İlk bölümün sonunda hayranlar, Omega’nın Bad Batch’in geri kalanı gibi “geliştirilmiş” genç, kadın bir klon olduğunu öğrendi.

Yeni Zelandalı aktör Michelle Ang tarafından seslendirilen Omega, Star Wars hayranları arasında pek çok tartışmaya yol açtı, çünkü “gelişiminin” bir kısmının onun bir kadın olması. 

Jango’nun bilinen tek yaşayan kadın klonu olacak ve hayranlar, kaynak materyalinin onun trans olarak kabul edilebileceği anlamına geldiğini söylüyor.

Eğer bu kabul edilirse, Omega, Star Wars’un ekranda görünen ilk trans karakteri olmuş olacak. 

Hala Omega’yı çevreleyen birçok gizem var ve Inverse, Omega’nın Jango Fett’in yanı sıra başka bir karakterden klonlanmış olma ihtimalinin olduğunu bildirdi. Ancak Inverse, Jango’nun yanı sıra Palpatine, Count Dooku ve Obi-Wan Kenobi dahil olmak üzere ana yarışmacıların çoğunun erkek olduğunu söyledi.

Bu bir spekülasyon ve The Bad Batch henüz Omega’nın geçmişini keşfetmedi, bu yüzden trans olmama ihtimali var. Bad Batch’in baş yapımcısı ve baş yazarı Jennifer Corbett, Inverse’e Omega’nın serinin ilerleyen bölümlerinde keşfedilecek bir arka plan sakladığını söyledi. 

Corbett, “Omega’nın kim olduğu ve arka planının diziyle nasıl alakalı olduğu kesinlikle araştırdığımız bir şey,” dedi.

Ancak Star Wars hayranları, şimdiye kadar sadece bir teori olsa bile trans temsil için heyecanlılar. Trans olduğu doğrulanmamış olsa bile, birçok kişi Omega’nın transseksüel olması fikrini bile sevdiklerini söyledi. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin