Stockholm Onur Yürüyüşü’ne ‘Aile Değerleri’ Saldırısı

 Stockholm Onur Yürüyüşü’ne ‘Aile Değerleri’ Saldırısı
Digiqole ad

Aşırı sağcı grup Stockholm Onur Yürüyüşü’nü ‘aile değerlerini tehdit ettiği’ gerekçesiyle durdurmak istiyor

Aşırı sağcı grupların savunucuları Stockholm Onur Yürüyüşü’nü ‘aile değerlerini tehdit ettiği’ gerekçesiyle durdurmayı amaçladıklarını kabul etti.

İsveç Eğitim Bakanı Gustav Fridolin ve İsveç Başbakanı Stefan Loefven Stockh Onur Yürüyüşü geçidinde yer aldı.

Göteborgs-Posten’e konuşan Fredrik Hagberg bir grubun şenlik sırasında etkinlikleri engellemeye yönelik eylemlerde bulunmaya kalkıştıklarını doğruladı.

Ve şunları ekledi: “Biz burada Onur Yürüyüşüne karşı olduğumuz göstermek için varız. Bizim geleneksel ailelerin değerlerinin ne olduğunu eleştirel bir şekilde göstermemiz gerekiyor.”

‘’Biz onların tehdit oluşturduğunu düşünüyoruz. Onur yürüyüşü geleneksel aile değerleriyle çelişen ve değerlere zarar veren yargılar yerleştirmeye çalıştırıyor. Bu artık yalnızca sevgi  ve aşkla ilgili olan bir durum değil. Ben herkesin istediği kişiyle birlikte olabileceği düşüncesine katılıyorum. Ama Onur Yürüyüşü kültürümüze fazlasıyla kötü şeyler yerleştiriyor.’’

SWEDEN-GAY-PRIDE

Stockholm Polisi, Lars Byström ekledi: “Bir grup, kitleden hoşlanmadığına dair mesajlar iletti. Biz konuma ulaşmadan önce azınlık bir grup tartışma başlattı. Bu birkaç kişiyi gözaltına alındı ve karakola götürüldüler.

Polisin durumu kontrol altında tutmasına rağmen, Expressen gazetecilerinden Tomas Kvarnkullen Onur Yürüyüşü’nün katılımcılarının daha kötü olayların meydana gelmemesinden ötürü şanslı olduklarını belirtti. Grubu uzaklaştırmak için sadece üç ya da dört polis memurunun olduğunu ve polis coplarla grubu durdurabildiğini belirtti.’’

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin