Supernatural’a göre “Tanrı Biseksüel”

 Supernatural’a göre “Tanrı Biseksüel”
Digiqole ad

İlgiyle takip edilen dizinin son bölümünde, “Yukarıdaki” biseksüel olduğunu ima etti.

The CW kanalının hit yapımlarından Supernatural her zaman görsel medyada kuir dünyasının yansıtılması ile ilgili olmuştur. 11 yıllık yayın hayatında, kanalın en uzun süreli yapımı olan Supernatural izleyicilerine sadece bir avuç LGBT yan karakter sunmuştu. Ve ne yazık ki en sevilen kuir karakter Charlie (Felicia Day), geçen sezon beklenmedik bir şekilde öldürülmüştü. Tabii ki bu birçok fanın kalbini  kırmıştı.

super

Son zamanlarda Supernatural’ın sıkı takipçileri dizinin değişmeye başladığını fark ettiler. Bu yeni sezonda polis memuru Jenna, avcı kocalar Jessy ve Cesar gibi birkaç kuir karakter diziye katıldı. Ama yine de hiçbir karakter izleyicileri geçen haftaki “Don’t Call Me Shurley” bölümündeki bombaya hazırlamamıştı. Tanrı ya da Chuck (Rob Benedict) diziye döndü.

Dizinin takipçileri için bu bile başlı başına şok edici bir olayken, Tanrı ekranda gözükmediği geçmiş yıllarda ne yaptığını anlatmaya başlayınca olanlar oldu :

“Çok fazla seyahat ettim. Ve, ah, çok kişiyle çıktım. Birkaç tane kız arkadaşım oldu, birkaç tane de erkek arkadaşım.”

Tam bu sırada birçok fan şoka uğradı. Çünkü dizi Tanrı gibi bir karakteri biseksüel yapmaya cesaret etmişti. Dizideki en büyük (tartışılabilir) karakteri biseksüel yaptılar.

Şimdi, bu olay ile birlikte medya analizcileri televizyondaki LGBT yansımalarında kuir karakterler listelerine bir karakter daha eklediler : Tanrı.

Bu kesinlikle cesur bir hareketti ve bizim çevremizde oldukça olumlu karşıladı. Umuyoruz ki dizi böyle, daha kapsayıcı yönde devam eder, özellikle şimdi kuir karakterleri ön saflara koymanın bir problem olmadığını gösterdikten sonra. Yani sonuçta TANRI, bundan büyük bir hareket yok desek yeridir.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin