Susam Sokağı Tarihi Bir Bölümde İki Eşcinsel Babaya Yer Verdi

 Susam Sokağı Tarihi Bir Bölümde İki Eşcinsel Babaya Yer Verdi
Digiqole ad

GLAAD’dan Sarah Kate Ellis, bunun “ailelerin her türden geldiğine dair basit ve önemli bir mesaj” verdiğini söyledi.

Biri bize Susam Sokağı’na nasıl gideceğimizi söyleyebilir mi? Yıllardır gitmek için can atıyoruz… Ve şimdi, programın ilk LGBTİ+ ebeveynli ailesinin tanıtılmasından sonra daha da fazla nedenimiz var.

Çocuk programının güvenli ve kapsayıcı bir yer olduğunu kanıtlayan 17 Haziran Perşembe günkü ‘Aile bölümünde’ iki eşcinsel baba ve kızları yer aldı.

Programda Nina karakterinin erkek kardeşi Dave, kocası Frank ve kızları Mia’yı bir parti için bir araya gelen Big Bird, Elmo ve arkadaşlarıyla tanıştırdığı görüldü.

“Susam Sokağı her zaman çeşitlilik ve kapsayıcılık için sıcak bir yer olmuştur.”

Aile sırasıyla Chris Costa, Alex Weisman ve Olivia Perez tarafından canlandırıldı.

Bölümün yardımcı yönetmeni ve oyuncusu Alan Muraoka, Facebook’ta şunları söyledi: “Nina’nın Kardeşi Dave, kocası Frank ve kızları Mia’yı, güneşli sokağımızda tanıtmaktan ötürü çok heyecanlıyım.

“Bu önemli ve dönüm noktası olan bölümün ortak yönetmenliğini yaptığım için çok mutluyum. Aşk aşktır ve bu özel aileyi Susam ailemize kattığımız için çok mutluyuz. Herkese Mutlu Pride’lar!!!!”

“Sevgi ve kabul her zaman bir ailedeki en önemli unsurlardır.”

Program, birçok kişi tarafından çevrimiçi olarak alkışlanarak kapsayıcılık taahhüdünü sürdürdüğü için övüldü.

GLAAD Başkanı Sarah Kate Ellis, tweet attı: “Susam Sokağı’nın ‘Aile Günü’ bölümü, ailelerin her türden geldiği ve sevgi ve kabulün her zaman bir ailedeki en önemli bileşenler olduğunu basit ve önemli bir mesajla veriyor.

Gösterinin uzun bir çeşitlilik geçmişi var ve genç bir izleyici kitlesi için HIV ve AIDS gibi ciddi sorunları ele alıyor. Ayrıca şov, 52 yıllık çalışması boyunca Lil Nas X, Billy Porter ve Ellen DeGeneres dahil olmak üzere çeşitli LGBTİ+ yıldızlarına da yer verdi. Ayrıca, en sevilen karakterlerinden bazılarını kullanarak Pride bayrağını yeniden yarattığında LGBTİ+’lere bir destek gösterisi yaptı.

Bert ve Ernie’yi yaratan yazar Mark Saltzman, 2018’de ikiliyi bir çift olarak gördüğünü doğruladı. Bu daha sonra gösteri tarafından reddedildi ve bir temsilci “en iyi arkadaşlar” olduklarını söyledi.

Elbette, bunu daha önce de duyduk!

Aşağıda bölümden bir videoyu izleyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin