‘Takılmak’tan ‘Sevgili’ Aşamasına Geçmek İçin 6 Tavsiye

 ‘Takılmak’tan ‘Sevgili’ Aşamasına Geçmek İçin 6 Tavsiye
Digiqole ad

Bazen öylesine ‘takıldığınız’ kişiye bir anda hisler geliştirebiliyorsunuz. Tüm arkadaşlarını biliyorsunuz, o da sizinkileri. Davranışlarınız birbirini şekillendiriyor, sizin olan onun, onun olan sizin hale geliyor.

Sonunda vakti geldi diye düşünüyorsunuz. Ama ne yapacaksınız? ‘Takılmak’tan ‘sevgililik’ aşamasına geçiş nasıl olacak?

Bu işin tek bir cevabı yok ancak bizim birkaç fikrimiz var.

1. İlişkinizin durumunu iyice tartın

Tüm hislerinizi açmadan önce, iyice düşünün. Gerçekten düşündüğünüz kadar tatlı ve sevgi dolu mu? Size davranışı bir ortak gibi mi? İşler başlarda nasıldı, şimdi nasıl? Bu soruları enine boyuna değerlendirdikten sonra, harekete geçebilirsiniz.

2. İpuçları bırakın

Ağırdan alın. Takılmaktan sevgililiğe geçişin büyük bir sıçrayış olmasına gerek yok. Yavaş adımlarla sağlam bir temel oturtabilirsiniz. Yatak odasının dışında da vakit geçirmeye başlayın. Bu fikre nasıl yaklaştığına bakın… Birlikte yemek pişirmek hakkında ne düşünüyor? Alternatif aktivitelere nasıl yaklaşıyor? Bunları öğrenmek için karşı tarafı yoklayabilirsiniz.

3. İlişkiler hakkında ne düşündüğünü öğrenin

%100 ilişki karşıtı mı? Evlilikten, tek eşlilikten ya da geleneksel herşeyden nefret ediyor mu? Yalnızlığı ile gurur duyuyor mu? Bu soruların cevabı da en az öncekiler kadar kritik.

4. Arkadaşlarınıza danışın

Arkadaşlarınızdan acımasızca dürüst olmalarını isteyin. Bu kişiyle bir şansınız var mı? Aşkın nasıl olması gerektiği üzerine konuşun, durumu, az önce vermiş olduğumuz soruların cevaplarını değerlendirin.

5. Lafı evirip çevirmeden konuşun

Bir noktada, hisleriniz konusunda harekete geçmeniz gerektiğine karar verirseniz lafı dolandırmayın. Kulağa soğuk ve ürkütücü geliyor fakat inanın, daha iyi bir seçenek yok! Tabii hızlı davranacağım diye saçmalamayın. Söyleyeceklerinizi önceden düşünün.

6. Zaman tanıyın

Eğer buna hazır olduğundan emin olmayan biriyle birlikteyseniz, karşılık vermesi için sıkıştırmayın veya. acele etmeyin. Sonunda, ne cevap gelirse gelsin saygı duyun ve işlerin sarpa sarmasına müsaade etmeyin.

Eh, evet – zor bir iş. Ancak detaylar yeterince düşünülürse, olacağı da varsa neden olmasın!

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 Paylaşımlar
Paylaş19
Tweetle
Paylaş
Pin