Tam Şu An İzleyebileceğiniz Eşcinsel Temalı ‘5’ Kısa Film

 Tam Şu An İzleyebileceğiniz Eşcinsel Temalı ‘5’ Kısa Film
Digiqole ad

Ana akım Hollywood, gişe rekorları kıran filmlerde LGBT temsilciliği konusunu yakalamaya devam ederken, orada ses getiren görseller aracılığıyla gay topluluğundaki meseleleri vurgulayan çok sayıda yönetmen var.

Şimdilik, en çekici ve en zorlayıcı LGBT sinemasının bazıları kısa filmlerde bulunmaktadır. Futbolun homofobik dünyasını ele alıp, New York’taki seks partisi sahnesini keşfeden bir öğretmenle konuşurken, geçmişte kalmış lise aşklarını ele alarak; gerçek hayat duygularına değiniyorlar.

İnternette izleyebileceğiniz en başarılı kısa film örneklerinden 5’i sizlerle;

I AM SYD STONE (2014)

Denis Theriault’un yönettiği bu 10 dakikalık görsel, eve dönen bir Hollywood seksisini anlatıyor. Fakat Tinseltown’da olduğu gibi, o da bir yalan yaşıyor ve dönüşünde geçmişi ile ilişkisini yeniden kurmaya çalışıyor.

WONDERKID (2015)

Wonderkid, Premiership League’in yüksek baskı altındaki ve erkeksi dünyasında cinselliğiyle mücadele eden gay profesyonel bir futbolcuyu mercek altına alıyor.

 Filmi bu linkten izleyebilirsiniz; http://www.wonderkidfilm.co.uk/watch

DARE (2005)

Bu, çok eski bir lise aşk hikayesi. Ben, sınıf arkadaşı kötü çocuk Johnny’yi takip ediyor, ama bir gece eve giderken, rüyanın gerçekleşeceğini tahmin edemiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=jasKCGCAvK8

TRIPLE STANDARD (2010)

Homofobi pek çok farklı güvensizlikten kaynaklanır, ancak Triple Standard’da bir sporcunun önyargısı kendi cinselliğiyle anlaşma mücadelesinin belirtisidir.

CHASER (2013)

Max Rhyser, muhafazakâr bir Yahudi ailenin ve topluluğun genç bir öğretmenini canlandırıyor ancak Chaser, sınırlayıcı topluluğundan kaçmak için New York’ta bir seks partisine katıldığını görüyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

53 Paylaşımlar
Paylaş53
Tweetle
Paylaş
Pin