Tanışma Uygulamalarında Güvenli Kalmanın ’11’ Yolu

 Tanışma Uygulamalarında Güvenli Kalmanın ’11’ Yolu
Digiqole ad

Geçtiğimiz günlerde, Grindr üzerinden buluştuğu üç kişiyi öldüren Stephen Port adlı seri katil olayından sonra, aslında her gün haşır neşir olduğumuz tanışma uygulamalarının ne denli ‘tehlikeli’ olabileceğini de görmüş olduk.

Milyonlarca kişi bu tanışma uygulamalarını her gün kullanıyor, ve büyük çoğunluğu herhangi bir olay yaşamıyor. Ancak bu başınıza bir şey gelmeyeceği anlamına da gelmiyor.

o-gay-cure-app-facebook

Bizde bu uygulamaları kullanırken daha güvenli olmamız için, belli başlı ipuçlarını sizlerle paylaşacağız.

 
1.Tanıştığınız kişinin gerçek adını öğrenin

Bu uygulamaları kullanan insanların çoğu takma ad kullanır,olabilir, ancak sohbet ilerledikçe bir an evvel karşınızdaki kişinin gerçek ismini öğrenmeye çalışın. Facebook, Twitter ve İnstagram hesaplarını isteyin.

 

2. Her zaman daha fazla fotoğraf isteyin

Konuşmaya başladığınız kişi sahte bir profilse, seçebileceği sınırlı sayıda fotoğrafa sahip olma ihtimali var. Konuştuğunuz kişinin gerçek olup olmadığına karar vermek için, yüzünün daha net göründüğü fotoğraflar isteyin.

 

3. Ne yaptığınızı bir arkadaşınıza söyleyin.

İnternet üzerinden buluşacağınız kişi ile ne yapacağınızı en ufak ayrıntısına kadar anlatın demiyoruz, ama en azından yakın bir arkadaşınıza, bu ister ev arkadaşınız olsun, ister okul, ister kuzeniniz, muhakkak nerede olacağınızı söyleyin. Oluşabilecek bir kötü durumda, vermiş olduğunuz bu bilgiler hayati önem taşıyabilir.

 

4. Arkadaşımı bul uygulamasını kullanın

find1

Bu, uygulama biraz stalker gibi gözükebilir, ancak güvenilen bir arkadaşın ya da söylediğimiz gibi ailenizden birisi yerinizi biliyorsa, bir şeyler ters gittiği anda size hızlı bir şekilde yardım edebilir.

 

5. Halka açık yerlerde buluşun

mykonos-best-gay-friendly-destinations-in-europe-european-best-destinations-copyright-prostockstudioİlk buluşma için kapalı bir alanda buluşmak çok saçma ve hiç güvenli değil. Bir barda, resturantda veya sinemada buluşabileceğiniz gibi, mümkün olabildiğince insanların yoğun olduğu yerlerde de buluşabilirsiniz.

 

6. Hayır demeye hazırlanın.

art-skill-effectively

Seks söz konusu olduğunda, hayır demek her iki taraf için de zor olabilir. Yeni tanıştığınız biriyle, bir çok şey yapabilirsiniz, ama burada en önemli nokta eğer kendinizi güvende hissetmiyorsanız ‘hayır’ diyebilin.

 

7. Eşyalarınızı saklayın.

Yeni tanıştığınız birisi ile daha önce vakit geçirmiş dahi olsanız, buluşacağınız zaman pahalı eşyalarınızı saklayın. Çünkü karşınızdaki kişinin karakterini henüz iyi bilmiyorsunuz.

 

8 .Limitinizi bilin

Çok fazla içki içmeyin. Özellikle karşınızdakinden emin değilseniz, temkinli kalmak her zaman en iyisidir. Buluştuğunuz kişi kötü niyetliyse, içtiğiniz fazladan 2-3 kadeh bile size büyük zararlar verilmesine sebep olabilir.

 

9 . Kendiniz hakkında dürüst olun.

Başkalarının dürüst olmasını beklerken, kendiniz de aynı şeyi yapmanız gerekir. Gerçekleri saklarsanız, daha sonra kendinizi zor bir durumda bulabilir ve bir şeyler yanlış gitmeye başlarsa savunmasız kalabilirsiniz. O nedenle dürüstlük her iki taraf için çok mühim.

 

10. Şüphelendiğiniz Bir şey olursa, şikayet edin.

Kullandığınız uygulamadan tanıştığınız kişiler, söyledikleri kişi değilse, veya istemediğiniz bir şey yapmaya çalışıyorlarsa bunu söyleyin. Sahte hesapları ve dolandırıcıları rapor eden kişi sayısı arttıkça, başkalarına zarar verme şansı o kadar az olur. Birisi sizi tehdit ediyorsa, muhakkak bunu emniyete bildirin.

 

11. Seks istiyorsunuz diye, anlık kararlar vermeyin

Canınız seks istiyor diye, gecenin geç bir saatinde, tanımadığınız biri ile takılmak ne kadar akıllıca? Kısa vadede cinsel tatmin uğruna, uzun vadede risk almaya değmez. Hepimiz mastürbasyon yapabiliriz ve görünüşe göre bu oldukça sağlıklı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin