Taylor Swift’ten LGBT’ye 113,000 Dolarlık Destek!

 Taylor Swift’ten LGBT’ye 113,000 Dolarlık Destek!
Digiqole ad

Taylor Swift, ABD’nin Tennessee eyaletinde anti-gay yasalara karşı mücadele eden bir gruba 113,000 dolar bağışta bulundu. 

29 yaşındaki sanatçı, Tennessee Equality Project’e yazdığı mektupta grubun çalışmalarının ‘ilham verici’ olduğunu dile getirdi. 

Bağış, geçtiğimiz günlerde resmileşen anti-LGBT yasaları göz önünde bulundurunca ayrı bir anlam taşıyor. 

Söz konusu yasalardan bir tanesiyle eyalet bazında evlilik eşitliğini rafa kalkarken, bir başka yasayla da cinsiyetsiz tuvalet / dinlenme odalarının önü kapandı. 

Tennessee Equality Project ekibi, bu yasalara tepki göstermek için eyaletin bazı önde gelen din insanları ile konuştu ve bu tutumu kınayan bir dilekçe hazırlandı. 

Taylor Swift’in elleriyle yazdığı mektupta, aşağıdaki ifadeler yer aldı: 

“Bu mektubu çalışmanızı ne kadar ilham verici bulduğumu söylemek için yazıyorum. Lütfen projede yer alan din insanlarına ayrıca teşekkürlerimi iletin ve çalışmanıza olan desteğimi göstermek adına yaptığım bu bağışı kabul edin.”

“Herkese kucak açıyor oldukları için kendilerine minnettarım.”

Mektubun fotoğrafını sosyal medyada paylaşan Tennessee Equality Project, mektuba böyle yanıt verdi:

“Taylor Swift’in LGBT’ye olan dostluğu yeni bir şey değil. Mücadelemizi gördüğü ve bize destek verdiği için, insanların sesi olduğu için ve sevgi dilini konuştuğu için kendisine teşekkür ediyoruz.”

“Tennessee Equality Project, Taylor Swift’in yapmış olduğu 113,000 dolarlık bağışı kabul ediyor.”

Swift, LGBT’ye olan desteğini geçtiğimiz Kasım ayında da  göstermişti. Gay bir çiftin nişan törenine sürpriz yaparak gelen sanatçı, çiftin favori şarkısı olan ‘King of My Heart’ı seslendirmişti.

Öneriler

1 Comment

  • […] Swift, geçtiğimiz günlerde ABD’nin Tennessee eyaletinde LGBT hakları için çalışan Tennessee Equality Project’e yüklü miktarda bağışta bulunmuştu. Vakfın yöneticisi Chris Sanders’e kendi eliyle yazdığı bir mektup ile teşekkür eden Swift, 113,000 dolar bağışlamıştı. […]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin