fbpx   .  

Tayyip Erdoğan’ın eşcinsellerle ilgili sözlerine, eşcinsel şarkıcı Pasha isyan etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın meydanlarda eşcinseller ile ilgili sarf ettiği sözler, eşcinsel şarkıcı Pasha Haktan Koç’u isyan ettirdi. Odatv’ye konuşan şarkıcı Pasha, Erdoğan’a seslenerek “Egosu müsaade ederse Atatürk’ü okusun” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın miting meydanlarında “Diyarbakır’da sözde Müftü, Ege’de eşcinsel aday gösteriyorlar” diyerek eşcinselleri hedef alması üzerine şarkıcı Pasha Haktan Koç’tan sert tepki geldi.

İşte şarkıcı Pasha’nın Odatv’ye verdiği röportaj…

 

ERGENEKON’DAN ALINMAYAN TEK PASHA BENDİM

98 Yıllık bir Cumhuriyetin en son ve seçilmiş Cumhurbaşkanı olma şerefine nail olmuş bir zaatın kendine yakışmayacak her konuda bu kadar fütursuzca yorum yaptığı bir dönemde yaşadığım için utanç duyuyorum. Özellikle belirtmek istiyorum. Benim herhangi bir siyasi ve dini görüşüm yok. Bu güne kadar iyi kötü birçok Cumhurbaşkanımız oldu. Hiç biri bu kadar taraflı seçim propagandasına katılmadı. Sahip olduğu konumu koltuğu ve itibari bu kadar kendi çıkar ve menfaatleri için kullanan bir kişinin sanat ve sanatçıya verilen değerden yoksun olmasına şaşırmıyorum. Bakın Ergenekon operasyonlarıyla cezaevine gönderilen komutan ve paşaların ardından “Ergenekon’dan alınmayan tek Pasha benim” diye açıklamam oldu. İsmimden ötürü yaptığım manidar bir açıklamaydı bu ama yıkıldı ortalık. Maalesef acı ve gerçeklerle artık günümüz Türkiye’sinde bu şekilde yüzleşiyoruz.

 

foto_2__3_(2)EGOSU MÜSAADE EDERSE ATATÜRK’Ü OKUSUN

Mustafa Kemal Atatürk’ün sanat ve sanatçılara hitaben yazıp dile getirdiği sözleri okuması temennimdir tabi egosu buna müsaade ederse. Kaldı ki yandaş sanatçılar bunu düşünmeli. Onlar Tayip Erdoğan için türkücüden başka bir piyon değil demek ki! Bu daha büyük bir tartışmayı açar ve kamu oyunun gözü önüne serer tabi ki çıkar ve menfaatleri doğrultusunda onlar bu lafın arkasını arayacak güç duruş ve cesarete sahip olacak değiller.

ÖNEMLİ OLAN YATAKTA DEĞİL HAYATTA NELER YAPTIKLARIMIZ

Şimdi soruyorum. Ülke bacak arasından mı yönetiliyor? Herkesin edebi yatağı mahremiyeti kendine. Ee tabi skandallar ve kasetlerle rakip al aşağı eden bir politik zihniyetin bu sekilde talihsiz açıklamalar yapması çokta Abesle iştigal etmiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu çıkışları ve sözleri Tabi ki bizleri yaralıyor. Siz hiç sokakta insan kovalayan kedi gördünüz mü? Kuyruğuna basılınca hepsi tırmalar

EŞCİNSEL OLMAK BİR AYRIMCILIK GEREKTİRMEZ

Çünkü bizlerde Allah’ın yarattığı varlıklarız ve hiç kimseden de özel bir tavır beklemiyoruz.

Bende Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım ve benimde bir oy hakkım var. Yani bu ülkenin kanunlarının herkese verdiği demokratik haklara ben ve cinsel kimliğimiz aynı olan arkdaşlarımız gibi. Ama bizlerin bayrağı gökkuşağı. Gökkuşağının renkleri onları rahatsız eder maalesef bizim kadar detaycı olamıyorlar. Benim oyumun rengi zaten belli bunu da bildikleri için ve bizleri makarna kömür yerli uçakla da kandıramayacakları için, bu şekilde talihsiz açıklamalar yapıp rencide etmeye çalışmaları çok normal. Biz gerek hayat ve yaşam tarzımızla olsun gerekse cinsel tercihimizle olsun kendimizle ve yaşadığımız çevreyle gurur duyuyoruz. Çünkü biz sanatçıyız, evrenseliz. Ülkeyi yönetenlerin kutuplaştırmadan, bölmeden, yıkmadan, yakmadan yönetmelerini istiyoruz.

Çünkü insanız ve en az bizimde 1 oyumuz var.

Murat Sökdü / Oda TV

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.