Editörün Seçtikleri Televizyon

Televizyonlarda Görebileceğiniz 15 Aseksüel Karakter

GMag
Yazar: GMag

Todd – Bojack Horseman

Aseksüel topluluğu 2016’dan bu yana Todd’un cinsel kimliği hakkında inceden bir beklenti ve heyecan içindeydi ve bu beklenti 2017’deki bir bölümde resmiyete kavuştu. Todd’un aseksüelliğinin kesinleştiği sahnede, sevişmedikleri için eşcinsel olduğundan şüphelenen kız arkadaşına “Sanırım hiç bir şey değilim.” yanıtını veriyor. 

Raphael Santiago – Shadowhunters

Shadowhunters’ın sezon finalinde Isabella ile yüzleşen Raphael, aseksüel olduğunu açıklamış ve izleyenleri dumura uğratmıştı. 2017’de yayınlanan bölümde Raphael ‘seksin ilgisini çekmediğini’ söylemişti. 

Lord Varys – Game Of Thrones

Milyonlarca kişinin severek izlediği Game of Thrones da senaryosunda aseksüel bir karaktere yer vermiş durumda. Dizideki kilit karakterlerden biri olan Lord Varys, 2014’te yayınlanan bir bölümde aseksüelliğini kimsenin tahmin edemeyeceği bir şekilde açıklamıştı. 

Brad – Faking It

Faking It, LGBT’nin her rengini temsil ediyor. Başrol bile İnterseks! Dizideki Brad isimli karakter 2016 yılında aseksüel olduğunu açıklamıştı. 

Gerald Tippett – Shortland Street

Dizi boyunca Gerald’ın aseksüel hikayesini ve tercihlerini izliyoruz. Bariz bir açılma sahnesi olmasa da, hareketler ve seçimler her şeyi ortaya koyuyor. 

Poppy – Huge

Yedi gencin kilo verme kampında yaşadıklarını konu alan dizide, kamp danışmanı Poppy bir gün bir başka danışman ile oturuyor ve alacakaranlık hakkında sohbet ediyorlar. 

Başkasına dair bir saplantıya sahip olmayı anlamadığını belirten Poppy, neden olarak aseksüel olduğunu belirtiyor. Poppy, Amerikan dramalarında aseksüel olduğu kesinleşen ilk karakter. 

Voodoo – Sirens

Sirens’in yaratıcısı Bob Fisher, diziye bir aseksüel karakter koymak istediklerini ve bunu yaparken biraz da “Acaba?” gerilimi yaratmak istediklerini belirtmişti. 

Dizi boyunca Voodoo, Brian ile yakınlaşsa da aralarında bir şey gerçekleşmiyor. Brian Voodoo’dan hoşlanıyor fakat Voodoo her seferinde aseksüel olduğunu vurguluyor. 

Beth – The March Family Letters

Bir internet dizisi olan The March Family Letters, aseksüel karakterini son derece sıradan bir şekilde tanıtıyor. Beth’e başka bir erkekle olan ilişkisi sorulduğunda Beth aseksüel olduğunu hatırlatıyor. 

Liv Flaherty – Emmerdale

İngiltere’nin en popüler dizilerinden olan ve küçük bir köyde geçen dizi, küçük yerlerde yaşayan aseksüeller için oldukça tanıdık gelecek sahneler içeriyor. 

Yuki Nagato – The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Dizide ayrıca belirtilmese de aseksüel forumlarında aseksüel olarak tanımlanan Yuki Nagato, uzaylı droid bir kitap kurdu. 

Evan Waxman – High Maintenance

Evan Waxman büyü sever bir aseksüel. 

Kevin – The Black Donnellys

2007’de yayınlanan ve Donnelly ailesini anlatan dramada, kardeşlerden biri, Kevin, aseksüeldi. Öyle ki, dizideki başka bir karakter Kevin için “Hayatımda daha aseksüelini görmedim” yorumunda bulunmuştu.

Misty Day – American Horror Story

Misty Day’in aseksüel olduğu dizide açıkça belirtilmese de, Ryan Murphy öyle olduğunu düşünüyor. 

Entertainment Weekly’e verdiği röportajda Murphy, Misty için “Bence Misty sadece aseksüel” ifadesini kullanmıştı. 

Rahip Noel Furlong – Father Ted

Misty Day – American Horror Story ikilisinde olduğu gibi, Father Ted’de de Rahip Furlong’un aseksüelliğine dair bir kanıt yok. Fakat dizinin yaratıcısı Graham Lineham, Furlong’un aseksüel bir karakter olduğunu belirtiyor. 

Profesör – Gilligan’s Island

60’ların dizisi Gilligan’s Island da açık bir şekilde aseksüel olarak gösterilmese de karakteri canlandıran Russell Johnson kesin bir dille aseksüel olduğunu belirtiyor. 

Johnson, profesör karakterinin senaryo boyunca ‘ağzının içine düşen’ kadınlara pas vermediğini söylüyor ve nüktedan bir ifade ile karakterin aseksüel olduğunu vurguluyor: “Profesör güzel çiçekler yerine kelebekleri ve solucanları daha ilgi çekici buluyor.”

Yorum Yaz

10 Paylaşımlar
+1
Paylaş10
Tweetle
Paylaş
Pin