fbpx   .  

The Puppetry Of The Penis

Avustralyalı iki kaçığın, sahnede sadece “pipilerini” kullanarak düzenledikleri iki saate yakın süren bir tiyatroya gider miydiniz?

Bizler daha olayı duyduğumuzda nasıl yani, ne pipisi, ne tiyatrosu gibi şaşkınlıkları yaşarken bu iki adam – Simon Morley & David Friend – 1998 senesinde başkladıkları gösterilerin 16. yılını kutluyorlar. Yanlış duymadınız; onaltı yıldır dünyanın çeşitli bölgelerine yaptıkları turnelerde yüzbinlercce kişiye, en sert tabuları hedef alırcasına oyunlarını sergiliyorlar.

Sahneye parlak bir pelerine sarılı şekilde, gayet doğal bir havada çıkarak önce sizleri kendilerine alıştırıp onlarla empati kurmanızı sağlıyorlar. Birkaç giriş cümlesi ve sıcak espri ile ortamı yumuşattıktan hemen sonra bir çırpıda pelerinlerini açarak sırtlarına doğru alıyorlar. Siz de gözünüzün önünde sallanan iki pipi gördüğünüze mi şaşarsınız, adamların cesaretini mi alkışlarsınız, utancınızla mı savaşırsınız derken bu karmaşaların içinde başlıyorsunuz gülmeye. Tıpkı tiyatrodaki diğer yüzlerce kişi gibi. Önlerinde duran kamerayla arkalarındaki dev ekrana büyütülerek yansıtılan pipiler size bu yaşınıza kadar oturtmuş olduğunuz tüm ahlaki, cinsel ve sanat değerlerinizi öyle bir sorgulatıyor ki diyecek hiçbirşey bulamıyorsunuz.

 

Oyunu temeli bir erkek pipisiyle neler yapabilecekleriniz üzerine kurulu. Pipinizi kimi zaman elinizle bir pervane misali çevirerek serinleme amaçlı, kimi zaman da değişik hayvan şekillerine sokarak origami amaçlı kullanabileceğiniz gösteriyorlar. Evde tek başınıza dahi yapmayacağınız türlü çeşit “penis numaraları”nı iki saatlik bu oyunda görmeniz mümkün. Oyunun DVD’si de ilgilieri tarafından amazon.com’dan temin edilebilir.

Oyunlarına ev sahipliği yapan ülkeler;
Avustralya, Almanya, İngiltere, İspanya, Yeni Zelanda, Hollanda, Kanada, İtalya, Portekiz, İsviçre ve Amerika

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.