fbpx   .  

Tim Cook da Servetini Bağışlayan İsimler Arasında

Apple şirketinin eşcinsel Ceo’su Tim cook, servetini yardım kuruluşlarına bırakacağını açıklayan süper zenginler listesine katıldı.

Apple’ın açık eşcinsel CEO’su Tim Cook, servetini yarım kuruluşlarının kullanması için bağışlayacağını açıklayan zengin kişiler listesine katıldı.

NTV’nin yaptığı habere göre 2011 senesinde şirketin genel müdürü olan Cook, Fortune dergisine 10 yaşındaki yeğeninin eğitim masraflarını karşılamasının ardından bütün servetini bağışlayacağını aktardı.

 

Şubat 2014 tarihinde yüzde 43 kadar yükselerek senelik 9.2 milyon seviyesine çıkmıştı. Cook’un servetinin hemen hemen 800 milyon dolar civarında olduğu düşünüliyor. Beş sene kadar önce Amerika’lı milyarder yatırımcı Warren Buffett ve yazılım konusundaki lider Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates, zengin kişiler arasında servetlerini bağışlamakla ilgili kampanyaya start vermişti.

Kampanya sayesinde zengin kişilerin servetlerinin en az yarısını yardım kuruluşlarına aktarması düşünülüyor. Bu zamana kadar 100’ün üzerinde zengin kampanyaya destek verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.