Timothée Chalamet, Korona Virüsü Sebebiyle Call Me By Your Name’deki Kasabanın Kapatılmasına ‘Yıkıldı’

 Timothée Chalamet, Korona Virüsü Sebebiyle Call Me By Your Name’deki Kasabanın Kapatılmasına ‘Yıkıldı’
Digiqole ad

“Kalbim sizlerle, bunların yaşandığına inanamıyorum.”

Timotheé Chalamet, Call Me By Your Name filminin geçtiği Crema kasabası için ne kadar üzgün olduğunu attığı tweet ile dile getirdi.

Eleştirmenlerden beğeni toplayan eşcinsel temalı film Call Me By Your Name’in İtalya’da çekildiği kasaba Crema, koronavirüs salgınıyla ilişkin artan endişelerin ardından kapatıldı.

Oyuncu, “Şu anda kritik noktalarda bulunan genç ve yaşlı fark etmeksizin HERKESİ düşünüyorum. Ama Crema – kalbim sizlerle, bunların yaşandığında inanamıyorum. Bildiğim yerlerle ilgili okuduğum haberler beni çok üzüyor. Lütfen güvende kalmaya çalışın.” Şeklinde bir tweet attı.

 

İtalya’da koronavirüs salgınına yakalanmış 30.000’den fazla hasta bulunduğu ve hastalıktan dolayı vefat eden 4 bin kişiden fazla insan olduğu onaylandı. İtalya, 2019’un aralık ayında Çin’den çıkarak dünyaya yayılmış olan virüsten en çok etkilenen ikinci ülke.

Hükümet yetkilileri 9 Mart tarihinde ülkeyi karantinaya aldı. Karantinanın bitiş tarihi başlangıçta 3 Nisan olarak belirlenmiş olsa da bu sürenin uzatılması bekleniyor. İtalyan vatandaşların evden sadece iş, tıbbi nedenler veya acil durumlar sebebiyle ayrılmasına izin veriliyor.

Sosyal izolasyon ve evde kalma tedbirleri, hükümet ve sağlık görevlileri tarafından teşvik ediliyor. Şu anda küresel salgınla savaşmakta olan binlerce sağlık uzmanı bulunuyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

38 Paylaşımlar
Paylaş38
Tweetle
Paylaş
Pin