Timothée Chalamet, Woody Allen Filminden Aldığı Ücreti LGBT Hayır Kurumlarına Bağışlayacak

 Timothée Chalamet, Woody Allen Filminden Aldığı Ücreti LGBT Hayır Kurumlarına Bağışlayacak
Digiqole ad

Call Me by Your Name’in yıldızı, Allen’la çalışmaktan para kazanmak istemediğini söyledi.

Timothée Chalamet, Woody Allen’ın son filminde başrol olarak kazandığı parayı Time’s Up’a ve bir LGBT hayır kurumuna bağışlayacağı sözünü verdi.

Call Me by Your Name’le büyük çıkış yakalayan 22 yaşındaki aktör, Allen’ın yeni filmi A Rainy Day in New York’ta Selena Gomez, Jude Law ve Rebecca Hall ile birlikte rol almıştı.

Allen’ın üvey kızı Dylan Farrow’u taciz ettiğine yönelik iddialardan sonra, Hall da filmden kazandığı parayı cinsel taciz mağdurlarına yardım eden Time’s Up’a bağışlayacağını açıklamıştı.

Farrow, Allen’ın kendisini 1992’de Farrow henüz 7 yaşındayken annesi Mia Farrow’la yaşadığı olaylı ayrılık sırasında taciz ettiğini iddia etmişti. Woody Allen, Mia Farrow’u başka bir üvey kızı Soon-Yi için terk etmişti.

Woody Allen

Dylan Farrow sonrasında 2014’te yazdığı bir açık mektupta iddia ettiği taciz olayını daha detaylı anlatmış ancak Allen, iddiaları tamamen reddedip, Hollywood’da üst düzey kariyerine, ünlü oyuncularla birlikte çalışarak devam etmişti.

Bir Instagram gönderisinde Chalamet, Hall’ın adımlarını takip edip filmden kazandığı parayı Time’s Up kurumuna ve New York’taki Lezbiyen-Gay-Biseksüel ve Transseksüel Toplum Merkezi’ne bağışlayacağını açıkladı.

“Bu sene beni pek çok yönden geliştirdi ve iyileştirdi. Kariyerine yeni başlayan genç bir aktör olarak, hayranı olduğum daha tecrübeli oyuncuların ayak izlerinden gitmeye çalıştım. Ancak öğrendim ki iyi bir rol, bir işi kabul etmek için yeterli bir sebep değil. Adaletsizliği, eşitsizliği ve sessizliği bitirmeye kararlı ilham verici bir harekete şahit olarak bu son birkaç ayda bunu öğrendim. Woody Allen’la geçen yaz çalıştığım film ve aldığım kararlar hakkında bazı sorular soruldu. Kontratımda yazan bazı zorunluluklardan ötürü bunlar hakkında konuşamıyorum. Ancak şunu söyleyebilirim: O filmden kâr etmek istemiyorum ve o filmden aldığım ücreti Time’s Up’a, New York’taki LGBT merkezine ve Rainn’e bağışlıyorum. Herkese saygıyla ve haysiyetle davranılması için mücadele eden cesur sanatçılarla omuz omuza durmaya değer olmak istiyorum.”


 

Öneriler

1 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin