fbpx   .  

Tony Abbott Çark Etti! ‘Eşcinsel Evlilik Avustralya’yı Güçlendirecek’!

Yıllardır eşcinsel evlilik hakkında düşmanca bir tavır sergileyen Avustralya’nın eski Başbakanı Tony Abbott, konu hakkındaki görüşlerini bir anda, taban tabana değiştirdi.

Abbott, geçenlerde yapılan ulusal anketten önceki eşcinsel evliliğe karşı olan kampanyanın önde gelen yöneticilerindendi. Eski lider, ‘çocukların bir annesi ve bir babası olması gerektiği’ için, hayır oyu verilmesi gerektiğini söylemiş, transseksüel evliliğe ve ‘radikal’ eşcinsel cinsel eğitimine sinirle karşı çıkmıştı.

 

Ancak daha birkaç hafta önce anti-LGBT lobicilere devam etmelerini söyleyen politikacı, seçmen, eşcinsel evliliği kararlılıkla destekleyince farklı bir şarkı söylemeye başladı. Haftalar önce eşcinsel evliliğin; sosyal dokuya zarar vereceğini söylerken, geçen gün Parlamento’da yaptığı konuşmada ise Avustralya’nın sosyal dokusunu güçlendireceğini söyledi.

 

“Çıkan ezici sonuç, ülkemizin eşcinsel bireyleri ne kadar sıcak karşıladığının bir göstergesidir. Aramızda dolaşan birkaç homofobik illa ki vardır ama artık kimse Avustralya’nın dar görüşlü veya tahammülsüz bir ülke olduğunu söyleyemez. Bu plebisit fazlasıyla gösterdi ki biz dünyadaki en az herhangi bir ülke kadar ırk, mezhep, cinsiyet veya yönelim gözetmeden, iyi geçinen bir ülkeyiz. Avustralyalı olmak resmen piyangoyu tutturmak gibidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.