Haberler Transseksüel

İzleyin: Trans İkiz Kardeşler İlham Veren Hikayelerini Paylaştı

GMag
Yazar: GMag

Jace ve Jack Grafe, dönüşüm yolculuğunda omuz omuza vermiş iki kardeş. İlgi alanları, sevdikleri yemekler ve aktiviteler bile aynı olan ikizler, başkalarına ilham olmak adına, hikayelerini anlattı.

Hormon terapisine bile aynı zamanda başlamışlar!

14 yaşlarına kadar “transseksüel” kelimesini duymadıklarını belirten Jack, Fox 5’e yaptığı açıklamalarda samimi paylaşımlarda bulundu.

“Bir hapishanede bulunmak gibi. Sadece kendi vücudundasın. Ve günler geçtikçe bu durumu sindirmek imkansız bir hal aldı. Bunu hayatımın sonuna kadar sürdüremeyeceğime kanaat getirdim.”

Gürcistan’ın küçük bir şehrinden olan ve Hıristiyan okuluna giden kardeşlerin, birbirlerine bile açılmaları zaman almış.

“Korku, seni bir yerlere ulaşmada kısıtlayan en büyük faktör. Beni de uzunca bir süre bulunduğum kaba hapseden şey korku oldu.”

Liseyi bitirene kadar gerçek kimliğini saklayarak yaşamak durumunda kalan Jack, o günleri şöyle özetliyor:

“Okul biter bitmez saçımı kestim. Kıyafetlerimi değiştirdim.”

“Kardeşim olmasaydı bu süreç çok daha zor ve yorucu olurdu. Birbirimizin en karanlık ve depresif zamanlarında birbirimizin yanında yer aldık.”

“Bazen O olmasaydı ne yapardım diye düşünüyorum. Olduğum kişi olabilir miydim, intihar eder miydim… Kesin ederdim demiyorum fakat düşük bir ihtimal olmazdı. Yalnızlığa dayanabilir miydim bilemiyorum.”

Bugün iki kardeş de istedikleri ilişkilere sahipler ve ehliyetlerinde erkek yazıyor.

Jack: “Artık resmi!”

Jace: “Mükemmel. Sonunda olduğum kişi gibi yaşayabiliyorum.”

Yorum Yaz

81 Paylaşımlar
+1
Paylaş81
Tweetle
Paylaş
Pin