Trans Kadın Olmakla İlgili Bildiğiniz 8 Yanlış Kanı

 Trans Kadın Olmakla İlgili Bildiğiniz 8 Yanlış Kanı
Digiqole ad

Bugünlerde trans kadınlar medyada daha görünür durumda. Buna rağmen trans kadınlarla ilgili bilinen çok fazla yanlış bilgiler var. İşte onlar..

Bu tamamen cinsel memnuniyetle alakalı bir durum

Canım. Hayır. Trans kadınlar geçiş yapar çünkü cinsiyetleriyle bir uyumsuzluk içindedirler ve doğuştan sahip oldukları cinsiyete ait değillerdir. Geçiş yalnızca cinsel anlamda memnuniyet için değil, kendine karşı dürüst olmakla da alakalı bir durum.

Değişim için geçirilen hormon tedavilerinin etkileri küçük olur

Ostrojen ve anti-androjenler trans kadınların vücutlarında büyük değişimler yaratır. Gözleri daha büyük yapar, kilo alma yapısını değiştirir, saç yapısında değişiklikler yaratır, memelerin gelişmesine neden olur. Bu yüzden ona değişim deniyor!

Doğuştan gelen cinsiyetin, sana cinsiyetini değiştirmemeni söyler

Bir trans kadın hormon tedavileri almaya başladığında, vücudun büyük oranda değişimi gibi, cinsellik anlamında da değişiklikler başlar.

Cinsellik değişken değildir

Trans olma sürecinden sonra çoğunlukla cinsellik anlayışımız da değişir. Ben trans olmadan önce kadınlardan hoşlanıyordum. Ama trans olma sürecim başlayınca cinsellik anlamında da değişiklikler yaşadım.

Genital bölge, hormon tedavileri sırasında değişim göstermez

En büyük değişimlerden biri aslında özel bölgelerinde olur. Kesilir ve ostrojenle dişileştirilir.

bbnbn

Trans kadınlar sadece teknoloji veya sanat dallarında çalışır

Aksine trans kadınlar her yerdedir. Atletizmden gazeteciliğe, öğretmenlikten ofiste çalışmaya, düşünebildiğiniz her işte trans kadınlar çalışabilir.

Dönüşüm ameliyatla sonlanır

Ameliyat aslında büyük bir şans. Bıçak altına yatıp yatmamak, bazı koşullar sonrası zorunlu hale gelebilir. Çoğu kişi ameliyat olmayı ve kozmetik ürünlerle değişmeyi seçmez, bazıları bunu tercih eder. Her iki seçime de yanlış veya doğru diyemeyiz, önemli olan özelimize saygı duyulmasıdır.

Trans kadınlar sadece heteroseksüel erkeklerle birlikte olur

Trans kadınlar cinsellik konusunda açık bir bakış açısına sahiptir. Aseksüel de, gay ve heteroseksüel erkekler de, her şey ve hiçbir şey olanlar da değerlidir. heteroseksüel bir kadının trans kadınla olduğu pek yaygın görülmez ama, iki trans kadının birlikte olduğu görülebiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 Paylaşımlar
Paylaş19
Tweetle
Paylaş
Pin